Skocz do zawartości

wysoki stan oleju


Gość glacus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na forum.

jak w temacie w moim combo 1.3 ctdi 2006r mam nieustannie podwyższony poziom oleju.

dwóch mechaników diagnozowało samochód i tak:

1) wywalić DPF

2) zrobić detonacje oleju.

ogólnie to sam się zastanawiam czy mój samochód ma DPF, na tabliczce znamionowej słupka b wybito parametr 0,3 (wszędzie tu napisano że 0,5 ma DPF), więc troszkę zgłupiałem.

 

pewnie napiszecie że mam poszukać na forum ale nie do końca mogłem znaleźć mój problem, a więc

 

samochód pracuje poprawnie, nie dymi, nie odczuwam spadku mocy.

kontrolka świec nie zapala się jak opisywano w innych przypadkach, na znak samo wypalania filtra.

jedynie co mnie niepokoi to ze, ręką spokojnie mogę zatkać rurę wydechową, jakby słabe ciśnienie gazów wylotowych.

 

samochodem przeważnie jeżdżę do pracy 20km w jedną stronę i 2 razy w miesiącu 100-300km trasy, a czasem żona jeździ z dzieckiem do przedszkola.

 

deklarowany przebieg wymienionego silnika to 90tys.

 

proszę o jakieś sugestie bądź polecenie jakiegoś warsztatu w rejonie Wodzisławia Śl w ostateczności Rybnika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie to sam się zastanawiam czy mój samochód ma DPF

 

Wrzuć tu VIN to się dowiesz

 

http://forum.opel24.com/topic/60724-opel-prosba-o-rozkodowanie-vin/page-16

 

 

 

samochodem przeważnie jeżdżę do pracy 20km w jedną stronę i 2 razy w miesiącu 100-300km trasy, a czasem żona jeździ z dzieckiem do przedszkola.

 

Ja jeżdżę dziennie 2 x 11 km od 3 lat ( czasem jakaś trasa ) i problemów żadnych z DPF nie mam.

Edytowane przez radmax

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co znaczy wysoki stan oleju?? o ile jest wyższy i po jakim przebiegu? czy mierzysz stan oleju w tym samym miejscu, tak samo stoi samochód w tym samym czasie po wyłączeniu silnika?? sorry, że tyle pytań .. ale wiem, że czasami prostą sprawe można bardzo niepotrzebnie rozciagnąć

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem jak należy wykonać pomiar oleju chociaż moje podwórko do najprostszych nie należy, co do przebiegu nie jestem w stanie dokładnie sprecyzować ale będzie to rząd nie duży 100-200km, poza tym silnik się dość poci co widać pozostawionych plamach pod podwoziem, a oleju nie ubywa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha 90tys.

 

Podwyższenie stanu oleju spowodowane jest prawdopodobnie właśnie przez wypalanie DPF albo cieknącą uszczelnieniem wałka pompę wysokiego ciśnienia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, to by miało nawet sens. pamiętam że raz jadąc na narty do Wisły combol zaczął dymić jakby spalał olej, lecz jakoś nie zakumałem o co chodzi. dziwi mnie jednak fakt że kontrolka świec nic nie sygnalizuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności