Skocz do zawartości

Tylny zacisk hamulcowy Bosch w Zafirze A


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku chciałbym się przywitać, od jakiegoś czasu obserwuję to forum, a dzisiaj postanowiłem się zalogować bo naprawdę warto :):)

 

Od razu pociągnę z grubej rury :wink: W mojej Zafirze po wymianie klocków z tyłu zaczą ciec jak świnia zacisk. Wyciek jest ewidentnie z tłoka. Szukałem trochę w sieci, pytałem znajomego fachmana z serwisu Opla i mam sprzeczne informacje, że zacisk jest nierozbieralny i żebym sobie kupił nowy lub, że są jakieś zestawy naprawcze. Bardziej pasowałaby mi ta druga opcja oczywiście :) i nawet w jednym sklepie namierzyłem jakąś uszczelkę. Sprzedawca powiedział, ze ma napisane że to do zacisku bendix i bosch a średnica 36 mm. Próbowałem dzisiaj mierzyć tłok jednak jest on dosyć mocno schowany w zacisku, a nie chciałem żeby wychodził bo potem miałbym problem z wkręceniem. Czy ktoś z Was już może naprawiał zacisk Boscha i może mi pomóc, albo może macie jakieś rysunki z TISa?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Na początku chcę Cię pocieszyć - ja mam z tyłu zacisk Bosch'a w Astrze II i jest na 100% rozbieralny.

 

Co do wycieku to kosztowało mnie to niestety 70pln za dwa zestawy naprawcze. Niestety miałem tego pecha że w mojej Astrze z 98 roku mam tłoczek 34mm a podobno jest to nie możliwe! Sam obdzwoniłem łącznie z 50 sklepów w całej Polsce i nikt o takich nie słyszał - rozwiązanie to zestaw naprawczy jak dla tłoczka 36mm + komplet naprawczy chyba "dużego fiata lub coś takiego" - po średnicy dobrał mi to sprzedawca. Całość mam już ponad rok i śmiga bez problemów.

 

Druga sprawa - rozbiórka nie jest skomplikowana ale jak już się za to zabierzesz to weź pod uwagę to co napisałem powyżej. Sprawdzić możesz średnicę tłoczka dopiero po zdjęciu tej harmonijkowej gumki. Ja rozbierałem wszystko po kolei bo jeszcze mi się przy okazji ręczny przycinał, no wiec wysunąłem tłoczek a potem go wykręciłem - należy pamiętać o takiej nietypowej śrubie z łbem pięciokątnym /mam nadzieje że mnie pamięć nie myli/ to jakieś zabezpieczenie, poradziłem sobie nacinając ją i kręcąc kluczem przez śrubokręt.

 

Ok. Było to jakiś czas temu, wiec mam nadzieje ze dobrze zapamiętałem.

 

Pzdr Marek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

 

A w tym zestawie 36mm to była tylko uszczelka czy też ta guma osłaniająca tłok?

 

[ Dodano: Sro Lis 21, 2007 10:04 ]

Zamówiłem dzisiaj w firmie GSI Goszczyński zestaw naprawczy (uszczelnienie + osłonka tłoka) mam nadzieję, że będzie OK.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

U mnie w zestawie 36mm była uszczelka na 36mm i osłonka tłoczka oraz z 10 innych gumeczek i uszczelek, których tak naprawdę nie odnalazłem w swoim zacisku, heh :wink:

 

Życzę powodzenia przy naprawie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wreszcie po ponad tygodniowym oczekiwaniu na przesyłke priorytetową mogłem naprawić wyciek i okazałoś się, że usczelka tłoka fi 36mm jest mniejsza o około 5 mm. Na szczęście zapamiętam podsunięty tutj pomysł z gumkami od dużego fiata i poratowałem się gumką od poloneza ;]

 

Dzieki za pomoc. pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności