Skocz do zawartości

nr nadwozia a dowod


Gość jogi1982

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , kumpel prosi mnie o pomoc bo ma niemałego zonka z nr nadwozia

opowiem

 

kupił auto opla sprowadzanego z niemiec w tym roku , łoś nie sprawdził nr z dowodem wczoraj oglądam auto i okazało sie ze ma inne nr niż w dowodzie. dostał z autem dowod Książkę Wozu i jakis niemiecki wypis . 1 co zadzwonił do goscia co sprowadził auto okazało sie ze te niemieckie papiery pomylili w urzędzie i teraz jakis 2 kolo w polsce ma wbite w dowodzie jego nr (koles sprowadził 2 takie same auta ten sam model i rocznik i coś namieszał)

pytanie macie jakis pomysł jak to rozgryść?

dodam żę na niemieckim wypisie jest taki sam nr co w K.W i dowodzie rejestracyjnym

tablice rejestracyjne na aucie ma takie co w dowodzie

 

nigdy nie miałem do czynienia ze sprowadzanymi autami

ale mysle ze tak było

koles sprowadził 2 auta na granicy(nie wiem gdzie dostaje taki zielony dokument z maszynowymi literami po niemiecku)

 

zaniusł do urzędu wydali dowód i ksiązeczke wozu oraz tablice (wszystko 2x bo miał 2 auta)

 

1 opcja zle założył tablice

2 coś powalili w użedzie

 

 

finał ma auto w dowodzie wbite inne nr nadwozia ale dobre tablice

2 koles gdzieś w polsce ma tak samo

 

sprawdzałem nr nadwozia auta z tego samego roku tego samego typu

tylko jak to załatwić jak ten 2 kolo mógł juz auto przerejestrować?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta zielona karta co o niej piszesz nie jest do niczego potrzebna przy rejestrunku bo to niemieckie ubezpieczenie a jezeli ten drugi kolo juz przerejestrowal auto to świadczy ze diagnosta sie nie spisał i nie wróze mu dobrze jak nie sprawdził numerów z dowodem niemieckim mi diagnosta przy przeglądzie zerowym sprawdzal wszystkie numery a znajomy mial inne na tabliczce znamionowej na pasie przednim i juz nie chcial mu podbic przegladu ale po delikatnej namowie zerwaniu tabliczki na pasie przednim i po 30dodatkowych złotych bylo oki ale jak to odkrecić to niewiem jezeli nie znajda drugiej fury z tamtymi papierkami to bedzie mial autko jako dawce organow BEZ PRAWA REJESTRACJI

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz kolega ma nie ten dowód rejestracyjny(nie od tego samochodu) - ktoś pomylił tablice rejestracyjne. Gdyby niemiecki urząd nawet pomylił tablice rejestracyjne tzn.Dowód Rej. byłby dobry a tablice złe ,to właściwie nie było by problemu ,bo tablice do niczego nie są potrzebne-mogła by się tylko policja przy kontroli doczepić przed przerejestrowaniem.

Teraz jeżeli tamten drugi koleś nie zerknie w numery nadwozia ,nie zrobi tego również diagnosta lub koleś nie będzie miał kontaktu z handlarzem to będzie nieciekawie - czy ten handlarz nie ma adresu/tel. kupującego ? Ten drugi może dowiedzieć się nawet po kilku latach przy kontroli czym jeździł - wtedy będzie dopiero zdziwiony :wink:

 

Edit: Do postu wyżej i dawcy organów bez prawa rejestracji to się nie zgodzę - ta sprawa jest jak najbardziej do wyprostowania tylko że mieszając w to urzędy i policję czasowo będzie to dużo gorzej wyglądać i pewnie jakieś koszta jeszcze dodatkowe będą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos mi sie wydaje ze tak było papiery sa oki ale handlarz zle przykręcił tablice

i stad ten problem za tablicam poszły papiery

oczywiscie handlarz ma namiary na 2 gostka ale co będize jeżeli tamten juz przerejestował auto?

 

na ta chwile 2 kupujący ma komplet dokumentów od mojego auta

a ja mam komplet dokumentow od jego auta hehe

 

jezeli on przerejestruje auto to kiszka bo fizycznie przerejestruje moje dokumenty?

wtedy zostaje tylko 1 opcja zarejestrowac moj samochod na siebie i spisac umowe zamiany aut i zamienic sie tylko dokumentami heheheh ale jaja

 

ale co bedzie jezeli moje auto bedzie w lebszym stanie a tamten powie ze je ukradłem?

wiec chce to załatwić urzędowo nie ufam nikomu hehe

 

dodam ze moje auto ma polskie blachy nie niemieckie mysle ze to 2 auto też ma polskie blachy

poprostu po rejestracji w polsce kolo zle przykrecił tablice

aby tak było :wink:

 

może ktoś z was zakupil vectre 1.8 16v rok 98 w obrębie 2 miechów i niezgadzaja mu sie nr nadwozia w dowodzie prosba o kontakt na pw

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma polskie blachy i twardy dowód rej.to niepotrzebnie namieszałeś niemieckimi papierami - te ostatnie już nas nie interesują ,przynajmniej są zbędne przy rozwiązywaniu problemu.

To i umowy tak naprawdę są do przepisania ,jeżeli oczywiście znajdzie się kupiec tego drugiego i jeszcze go nie przerejestrował.

Nawet jak to nie jest jakiś wałek to nie chciał bym być w skórze Twojego kolegi - niepotrzebna nerwówka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siux dzik ale mam prosbe jak by cos innego było namieszane

 

możesz mi podac procedure rejestracj samochodu z niemiec od momentu kupna od niemca do wydania twardego dowodu w polsce

 

chodzi o to zeby w konia nie zrobli :wink:

z gory dziekuje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby jak mogą zrobić w konia ? Teraz to jest tak samo jak byś kupił u nas wyprodukowany/używany samochód - masz Dowód Rej. wydany przez Urząd w Polsce. Ciekawe czy handlarz zgłosił już sprzedaż do urzędu ,bo na to chyba jakoś dwa tygodnie jest ,co on wogóle mówi ? Kontaktujcie się z tamtym kupcem. Kradzież nie wchodzi w grę bo masz kluczyki/świadków itd. sprawa jest z góry przegrana nawet gdyby ktoś chciał nieuczciwie zagrać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ta chwile sprawa wygląda tak mamy faktore na zakup auta na faktorze widnieja nr z dowodu rejestacyjnego (czyli te złe) dostaliśmy nowy dowód ploski książeczke wozu z wpisem 1 rejestracji w polsce i ten papier po niemiecku

 

dostałem informacje od kumpla ze koles ma nasze auto poprostu wydał nie to co trzeba czyli przykręcil tabilce nie do tego auta

na nasze auto jest mięki dowód odbiera go w piątek

teraz pytanie pojedziemy do tego gościa da nam miękki dowod i komplet dokumentów faktycznie od naszego auta co mamy sprawdzić oprócz nr VIN i czy żadać od niego jakiegoś zaświadczenia ze sie pomylił oczywiście skoryguje faktóre

 

odpowiedcie mi jeszcze na to pytanie nie mam zaufania do gościa

1 jakie powinienem dostać dokumenty do auta (miekki dowód PL KW OC )i co jeszce

2. na co patrzeć w tych dokumentach

 

dodam ze lukaliśmy na auto na tabliczki itd wszystko jest ok przynajmniej tak wygląda :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posprawdzaj sobie tylko czy wszystkie numery sie zgadzaja czyli tabliczka znamionoa i nadwozie a tak to dowod rejestracyjny oc ksiazka pojazdu ta taka nasza czerwona jezeli pojazd jest na naszych balachach fak vat i zazwyczaj zostają jeszcze niemieckie papiery ktore tez moze dacale nie sa ci do niczego potrzebne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności