Skocz do zawartości

Sprzęgło ślizga


Gość Daro83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!!

 

Mam taki problem, na który nie mogę znaleźć odp w internecie, mianowicie - ruszałem pod dość dużą górę i chciałem depnąć troche mocniej żeby nawet z piskiem opon, ale pisku nie było-moze słaby silnik. sprzęgło się z pewnością mocno zagrzało. po tym wszystkim sprzęgło ślizga na 4-tym i 5-tym biegu, niby objaw spalenia, ale co wydaje mi sie dziwne nadal bierze u dołu jak wcześniej wiec tu moje pytanie czy możliwe ze tak od razu spaliło by się sprzęgło?? wcześniej żadnych nawet małych problemów z nim nie miałem, żadnych hałasów nie ma i nie było i co dziwne bierze jak brało u samego dołu. Moze coś się poluzowało,

może to nie jest spalone sprzęgło tylko coś innego?

Jak ktoś się orientuje lub miał podobny problem to proszę o podpowiedz

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

a może jakiś wyciek oleju? Gdzieś czytałem, że przez jakiś uszczelniacz poleciało na tarczę i zaczęło się ślizgać. U mnie też się ślizga ale też bierze już u samej góry :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wycieków to nie zauważyłem. co prawda olej zaczyna mi pomału brać ale to wydaje sie być normalne przy tym przebiegu, ale pły hamulcowy w normie, silniik i skrzynia od spodu sucha więc jeśli chodzi o wyciek to wydaje mi się że to nie to

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tak bylo

na poczatku na 5 pozniej na 4 a pozniej juz na kazdym biegu sie slizgalo

wymienilem calosc

tarcza juz miala dosc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

problem się sam rozwiązał, kilka dni temu zauważyłem że nie zawsze ślizga, miewał że było ok, a teraz od jakichś dwóch dni wogóle nie ślizga, czyli była to awaria docisku. bardzo mnie to cieszy ale też martwi bo boje się że w każdej chwili może się zepsuć znowu, ale nie zamierzam nic narazie ruszać, może bedzie ok

Dzięki wszystkim, za pomoc

Edytowane przez Daro83

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

Gawlak. Rozumiem, że Jesteś na forum bardzo ważną personą (w końcu administrator) ale wkurzają mnie takie docinki z Twojej strony. Nie wnoszą nic do sprawy. Nie wiem też w jaki kierunku zmierzasz. Czy chcesz zniechęcać dalej ludzi do korzystania z forum? Czy raczej zależy Ci na tym aby FORUMOPEL było rzetelną bazą wiedzy. Pamiętaj o tym że masz do czynienia ze zwykłymi ludźmi – nie koniecznie mechanikami. Jestem tu też kilka lat i czytałem już różne krzaki. Sam też się parę razy potknąłem. Ale nie chodzi tu chyba oto by szydzić z innych tylko co zrozumiałe-pilnować porządku i jeśli można coś wnieść do sprawy, to dodać swój komentarz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności