Skocz do zawartości
Gość Wolfshunger

Problem z przepływomierzem powietrza

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wolfshunger

witam!

mam problem z przeplywomierzem powietrza. niedawno zmienilem silnik w mojej Calibrze z 2.0 8V na 2.0 16V. wszystko bylo w porzadku. auto troche stalo i po mroznej zimie po odpaleniu nie trzymal obrotow tylko gasl. moj mechanik zdjagnozowal uszkodzony przeplywomierz powietrza. kupilem uzywany tej samej marki i z tym samym numerem (Bosch 0 280 212 015) i po wlozeniu okazalo sie ze jest to samo. auto odpala ale trzeba go troche popiłować zeby sie nagrzal i wskoczyl na obroty, ktore nie sa rowne, strasznie skaczą i auto szarpie podczas jazdy. mechanik upiera sie ze to wina przeplywomierza. auto pracuje niewiele lepiej na gazie niz na benzynie. moze ktos mial podobny problem i wie jak temu zaradzic? moze przyczyna jest cos innego niz przeplywomierz? prosze o kontak i pomoc. pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Silnik krokowy

Poza tym juz silnik przechodzi gazem

Ecu sie.rozstraja przez gaz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Wolfshunger

po wymienie silnika krokowego trzeba to jakos wyregulowac? czy po prostu wywalic gaz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

silnik krokowy wymienic/wyczyscicpowinno pomoc

jezeli bedzie cos lepiej to i pojezdzic duzo na benzynie

zeby ecu sie zaadaptowalo do benzyny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Miałem w zimie podobny problem z przepływką, i jak się sprawa miała to ten niewielki dekielek co jest od zamaskowania tej elektroniki na przepływce był uszkodzony (pęknięcie) dostała się tam wilgoć i po odpaleniu do puki się autko nie zagrzało to strasznie szarpało wchodziło na wysokie obroty lub też gasła na benzynie czy tez i na gazie. Wyciągnąłem, wysuszyłem, wyczyściłem to co można było. I problemu już nie ma

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi