Skocz do zawartości

Brak reakcji na pedał przyśpieszenia.


Gość Alec10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

Od trzech tygodni zmagam się z problemem jak w tytule (w skrócie).

 

Dotyczy to zimnego silnika. Auto odpala ok. Jednakże po ruszeniu i zmianie biegu z 1 na 2 samochód nie reaguje na pedał gazu. Wciśnięcie sprzęgła zapobiega zgaśnięciu silnika. Objaw ten pojawia się zarówno po ruszeniu na 1 biegu jak i po zmianie z 1 na 2 lub z 2 na 3 podczas gdy zwalniam sprzęgło i próbuje dodać gazu. Dzieje się tak nie zawsze a czasem „zadławi” się 2-3 razy lub nawet zgaśnie.

 

Podczas późniejszej jazdy niby wszystko jest ok. Piszę „niby” bo auto mam od 3 lat i znam je na tyle dobrze, aby czuć że coś jest nie tak. Do tego dochodzi dziwna praca silnika tzn. nierówna z lekkimi drganiami odczuwanymi w kabinie. Obroty na biegu jałowym stabilne.

 

Auto było na diagnostyce i nic komputer nie wykazał , żadnych błędów (jedynie słabsza sprawność katalizatora). Przez kilka dni mechanik rano ruszał autem (też mu się zadławił) i przyjrzał się dokładniej przepływomierzowi powietrza,ale po pomiarach jest w normie. Nierówną pracę silnika wyczułem już po wizycie u niego.

 

Może ktoś miał podobny problem i wie na jaki element silnika skierować uwagę. Z góry dziękuję.

Edytowane przez Alec10

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Problem rozwiązany. Mechanik oddając mi auto nie był przekonany czy znalazł przyczynę dlatego szukałem pomocy na forum. Od 10 dni jest ok tzn. pedał przyśpieszenia reaguje prawidłowo.

 

Z relacji mechanika wynika że pomogło przeczyszczenie pinów wtyczki przepływomierza powietrza.

 

Nie pisałem w poprzednim poście , że problemy zaczęły się jakiś czas po serwisie klimatyzacji. Odebrałem samochód i po przejechaniu kilku km zapalił się check engine, skasowano błąd nieprawidłowej mieszanki paliw.-powietrz. Później nastąpiły problemy z opisywanym pedałem przyśp. Dlatego zwróciłem się do tego samego serwisu sugerując delikatnie , że może przy wymianie filtra kabinowego coś zostało uszkodzone. Kilka dni im zajęło zanim znaleziono przyczynę. Oczywiście nic nie płaciłem.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności