Skocz do zawartości

Nie kręci rozrusznik 1.7 DTI


Gość wallhensing

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wallhensing

Witam, specjalnie założyłem konto na tym forum gdyż nie mogę sobie poradzić z moim Oplem Combo II Diesel 1,7 55kW.

A mianowicie mój problem polega na tym, że gdy przekręcam kluczyk zapalają się wszystkie kontrolki, czekam aż odpowiednie zgasną i próbuję dopalić silnik... NIC KOMPLETNIE SIĘ NIE DZIEJE. Po kilku minutach próby odpalenia samochodu udaje mi się, ale później znowu to samo. Czasami chodzi kilka dni, a czasami w ogóle.

Szukałem po internecie co może być przyczyną i próbowałem sam to naprawiać, ale moje starania jak krew w piach. Mianowicie zacząłem od wymienienia kostki przy stacyjce, NADAL NIC. Następnie wyciągnąłem rozrusznik, rozkręciłem, przeczyściłem (był bardzo zabrudzony w środku) wymieniłem w nim szczotki i nieco polepszyło mu się po tym zabiegu i myślałem, że mam już z tym spokój, ale po kilku dniach znowu przestał palić. Przekładałem akumulatory od innych samochodów, nadal nic to nie dało.

Następnie udałem się do mechanika, który wyciągnął rozrusznik i po profesjonalnych oględzinach i sprawdzeniach okazało się, że jest sprawny i to nie tutaj leży wina (przypominam, że znowu po tym zabiegu samochód palił ładnie przez kilka dni). Próbowałem odpalać samochód z drugiego kluczyka i nadal nic. Oraz przekładałem kostki na przekaźnikach co też nic nie pomogło.

 

Proszę o szybką i najlepiej efektywną pomoc, z góry pozdrawiam :-)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności