Skocz do zawartości

Odgłos tarcia klocków lub szczęk tylko na początku jazdy.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Auto-Opel Corsa C 1,2.Mój problem jest następujący-po pierwszym uruchomieniu w ciągu dnia. i ruszeniu z miejsca słyszę wyraźnie dźwięk rytmicznego metalicznego ocierania tyle że nie jestem pewny czy pochodzi on z przedniego koła czy z tylnego.Dźwięk nasila się po naciśnięciu pedału hamulca,wtedy słychać ciągły dźwięk tarcia.Po paru minutach jazdy odgłosy zanikają i potem jest ok.Po krótkich postojach problem nie pojawia się,tylko po długim, na przykład całonocnym.Auto niedawno miało zmieniane klocki i tarcze,mechanik przeglądał i czyścił z przodu elementy hamulca i twierdzi że jest ok,ale dźwięk pojawia się ciągle.Dodam że jest lato i przymarznięcie jakiegoś elementu oczywiście nie wchodzi w grę.Podnosiłem też auto i sprawdzałem sam jak się koła kręcą i w miarę przyzwoicie,z przodu słychać jedynie ocieranie lekkie klocków o tarczę,z tyłu po przeciwnej stronie ociera lekko szczęka o bęben i to wszystko,ale to nie jest ten hałas co w czasie jazdy.

Może ktoś miał podobny problem?

Dzięki za odpowiedzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam nie jestes pewien skad dzwiek dochodzi

wiec skad my mamy to wiedziec

zdjac kola przeczyscic uklad hamulcowy z pylu

sprawdzic prace tloczkow i prowadnic

czy oslony tarcz nie przycieraja

czy reczny odbija jak powinien

 

samo sie nie zrobi

a na odleglosc to nie sposob

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety problem znowu jest.Teraz jestem już pewny że to lewy przód hałasuje.Zacisk działa dobrze,jarzmo też było sprawdzane i ok,ale jak się podniesie samochód na lewarku i zakręci kołem to słychać tarcie klocków o tarczę.Klocki i tarcze miałem wymieniane jakieś 200 km temu.Wydaje mi się że klocki się źle układaja na początku jazdy i hałasują ,potem po paru minutach jazdy odgłosy cichną.Klocki i tarcze nie były nowe tylko trochę używane ale komplet z jednego auta.Wymienione było też jarzmo lewy przód-też nie na nowe tylko na używkę w dobrym stanie.

Teraz zastanawiam się czy nie załozyć tego starego jarzma bo może to które założyłem jest jakieś trefne?Może klocki w nim źle się układaja?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

tarcze nie były nowe tylko trochę używane

 

słychać tarcie klocków o tarczę.

Byś może tarcze nie są poste.Zawsze przy montażu używanych tarcz powinno się je ''przetoczyć''

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem wystarczy 100km,a czasem i 200km będzie za mało.Pamiętaj,żeby podczas docierania nowych klocków unikać gwałtownego hamowania(jeśli to możliwe oczywiście :hyhy: ) dlatego,że tworzy się na nich cienka warstwa grafitu.Znacznie może potem obniżyć skuteczność klocków.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności