Skocz do zawartości

szarpie na gazie opel astra 2 1,6 b+g


Gość PAWLO336

Rekomendowane odpowiedzi

Gość PAWLO336

Witam mam opla astre g hb rok 2002 1,6 ben+gaz 101 km .mój problem polega na tym że na gazie zaczyna szarpać nie ma tej mocy jaka powinna byc przy cofaniy do tyłu też nie ma siły trzeba bardzo przygazować żeby auto nie zgasło a i tak nieraz gaśnie przy ruszaniu z 1 biegu nie ma siły obroty spadają trzeba przygazować przy zmianie biegów też szarpie przy skręceniu kierownicą na maksa też traci moc i spadają obroty.Byłem z tym problemem u gazownika powiedział że jest do wymiany komputer gazy coś tam w środku poszło a komputer firmy ,,bigas'' a dokładie,, Sequential Gas Injecton System'' bigas z rurką podciśnienia .Jest to stary gaz z 2003 roku i taki komputer jest ciężko dostać .Moje pytania do was to czy może ktoś miał podobne objawy i to nie był komputer ;;czy komputer firmy bigas można podmienić na jakiś innej firmy zeby nie zmieniać nic innego a może ktoś ma nowy komputer bigas i jakie koszty.Czekam na waszą pomoc bo nie długo będę oddawał opelka do gazownika i dobrze by było coś na ten temat wiedzie.Dzięki wielkie z góry za pomoc.


Jeszcze jedno mi się przypomniało ze wyskakuja co jakiś czas błedy 0130 i 0170 coś z sondą i mieszanka za uboga lub za bogata gazownik powiedział że to zniknie po wymianie komputera

 

Używaj opcji edytuj

Edytowane przez hadzii123

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dobry skonfrontuj opinię tego gazownika z jakąś, bądź kilkoma innymi żebyś miał pogląd sytuacji.

Rozumiem że na benzynie jest wszystko ok?

Kable, świece i cewka są w porządku??? - na benzynie możesz tego nie odczuwać ale lpg wymaga wyższych napięć.

Napisz skąd jesteś to może uda mi się wyskrobać namiar na jakiegoś dobrego człowieka.

I najważniejsze moje pytanie jaki Ty masz lpg II gen czy IV gen- sekwencję, jak nie wiesz wrzuć zdjęcia spod maski.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i odpowiadam na twoje pytania na benzynę wszystko ok cewka przewody ok świece wymieniane mieszkam w Wyszkowie i tylko jeden gazownik ma program do tego typu gazu więc inni mówią że nic mi nie poradza a ten gazownikami powiedział że ten gaz to jest pierwsza sekwencja jaka wyszła czyli 4 generacja gazu zakładany gaz był w 2003 roku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik to bardzo trafna diagnoza bo instalacja może nie potrafić utrzymać ciśnienia, rozjeżdżają się mapy wtrysków, ale zainteresowałbym się jeszcze reduktorem bo trochę nim tutaj zajeżdża.

 

Podaj model reduktora i sterownika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jest TO bigas bez.n taki z rurka na podciśnienie a redaktormyślę że taki który pasuje do tego komputera ciężko jest zobaczyć

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam wszystkich i odpiuje że jak narazie winą wszystkich tych przyczyn złego działania asterki na gazie był reduktor został wymieniony na nowy coś tam na komputerze gazownik podregulował i jest super nie szarpie nie spadają obroty . ale martwi mnie jeszcze to że wyskakuje bład P0130 (REGULACJA POZA ZAKRESEM / NIEPRAWIDŁOWY SYGNAŁ SONDY? I) nie wiem czy do wymiany nie będzie sonda lambda mam pytanie czy koś miał już taki problem i czy konieczna jest wymiana a możę można coś przeczyścić można proszę po podpowiedz z góry dziękuje ps.co wykasuje ten błąd to znowu wskakuje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności