Skocz do zawartości

Kiepski nadmuch zimnego powietrza


Rekomendowane odpowiedzi

Witam użytkowników Merivy

Mam małe pytanie / problem, Otóż zauważyłem że w mojej Merivie nawiew zimnego powietrza nie działa chyba zbyt dobrze. W sytuacji kiedy w samochodzie zrobi się ciebło przestawiam pokrętło na nawiew zimnego powietrza (bez załączania klimatyzacji) no i bardzo długo trzeba czekać aż się zacznie schładzać w kabinie w daklszym ciągu powietrze jest raczej letnie niż zimne. Zaznaczam że taka sytuacja była w zimie. Z ciepłem nie ma problemu grzeje aż za dobrze. Dodam że auto kupione w komisie (po kolizji naprawiane) więc pewno coś jest skopane.

Czy ktoś wie od czego zacząć szukanie i jak się do tego zabrać??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o filtr kabinowy to w kwietniu był wymieniany podczas serwisu klimatyzacji. Byłem przy wymianie i stary filtr nie wyglądał najgorzej. Co do siły nie zwróciłem na to uwagi wydaje mi się że jest OK.

Z tym zimnym nadmuchem jest coś nie tak bo mój teściu ma też Merivę tylko 2009 i wszystkie osoby które jechały w moim i teścia samochodzie zwróciły na to uwagę. Teścia Meriva chłodzi lepiej.

 

Zapomniałem dopisać, że czasami pokrętło od ustawiania temperatury przy maksymalnym ustawieniu na zimno trochę odskoczy więc nie wiem czy blokuje się jakieś cięgno czy linka. Nie rozbierałem tego jeszcze, nie wiem za bardzo jak do tego podejść - wolę się zapytać bardziej doświadczonych użytkowników Merivek niż coś zniszczyć wbrew zasadzie "Polak mądry po szkodzie" :hyhy:

 

Za każde podpowiedzi z góry dziękuję

Edytowane przez sebamx

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ASO OPEL Wawrosz Oświęcim

No to chyba sobie sam odpowiedziałeś na pytanie. :) Prawdopodobnie nie zamyka Ci sie do końca klapka sterowania nawiewem i przepuszcza trochę ciepłego powietrza, mieszając je z zimnym. Musisz obejrzeć mechanizm sterowania klap.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki za podpowiedź. A gdzie się znajduje wspomniana klapka ?? Czy dostane się do niej demontując maskownicę a poźniej cały sterownik od ustawiania nawiewu, czy może gdzieś indziej rozkręcać ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ASO OPEL Wawrosz Oświęcim

Klapki regulacji nawiewu są pod deską rozdzielczą. I raczej nie bierz sie za taka robotę sam, bo poniszczysz spinki a nawet możesz połamać plastiki!!! Lepiej podjedź do dobrego fachowca :)

 

A skąd Ty jesteś w ogóle kolego...?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się na razie odkręcić półkę po stronie pasażera i ta ilość plastiku mnie przeraziła. Kręcenie pokrętłem pozwoliło mi na stwierdzenie która to linka ale nic poza tym. Sama linka działa i się nie haczy. To co zauważyłem pokrętło przy ustawieniu na maksa grzania robi takie delikatne "klik" na maksymalnym zimnie tak nie jest. Muszę jeszcze zobaczyć jak jest w aucie u teścia.

 

Jestem ze Stęszewa 20 km od Poznania

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności