Skocz do zawartości

Astra f benz-gaz problem z olejem


Gość iDe3x

Rekomendowane odpowiedzi

witam posiadam ładną asterke 95r 1.6 8v. Problem jest taki, że jak ją kupiłem to oleju nie brała jeździłem na nim ok 2 - 3 miesiecy aż nagle zaczęła palić jak smok! 1 litr = 300-400 km to jakaś masakra, objawy są takie , że świece musze czyścić raz na 2 miesiące gdyż na dwóch świecach jest taki nagar , że szok i tak jak były by w oleju, następne dwie są ok!, płynu od chłodnicy mi nie ubywa kopci dopiero wtedy jak dam mu w pi.... to aż szaro jest za mną i niebiesko, silnik się nie grzeje, spadku mocy nie ma problemów z zapalaniem nie mam żadnych wyciek oleju jest tak od strony kierowcy bardziej taki minimalny przez noc może z 5-6 kropelek silnik pod spodem zarzygany w oleju,że aż czarny, czy to uszczelka pod głowicą ? jedni mówią, żę jak nie wycieka płyn od chłodnicy i go nie ubywa to nie uszczelka pod głowicą inni mówią, że to nie ma znaczenia... co to może być ? bo szkoda mi się jej pozbywać bo na prawde wizualnie jest ładna jak na ten rocznik i zadbana. Silnik, benz-gaz.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mietekforce

Jak silnik zarzygany od oleju to pewnie ci ucieka i dlatego go ubywa. To że po nocy jest go na parkingu pare kropek nie znaczy, że jak odpalisz auto- dostanie ciśnienia, gdzieś nie przepuszcza. Wyczyść silnik zlokalizuj wyciek napraw co trzeba i dopiero zobacz czy nadal olej ubywa. Osobiście obstawiam ukochany nasz simering między skrzynią a silnikiem od strony silnika, oraz pewnie pod "czapeczką"- pokrywa klawiatury rozrządu, korkowa uszczelka już sparciała i leje.

Świece brudne od strony komory spalania czy kabli zapłonowych?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przychylam sie do wypowiedzi Kacpra aczkolwiek uszczelinij wszystko.Pod ceweką dis jest pokrywa a niej oring i jezeli on przepuszcza cwka bedzie brudna.Jezeli uszczelka upg ma przeciek to zazwyczaj po lewj stronie stojac przodem do auta.Czesto lubi tez przeciekac uszczelka mpod miską olejowa

Ps Nie masz aparatu zapłonowego zapewne miałes na mysli cewke dis.Silnik x16sz lub x16szr?

Edytowane przez mk5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz wymiany uszczelek pod DIS i miską olejową, sprawdź ciśnienie w cylindrach, te brudne świece i kopeć za samochodem może świadczyć o tym, co pisał Kacper

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nas zasypałeś fotkami :-) mogłeś trochę zostawić miejsca na karcie - w innych tematach może być bardziej przydatne.

 

Wracając do tych świec z nagarem - powstaje on w wyniku dostawania się dużej ilości oleju do komory spalania.

Zrób u mechanika badanie ciśnienia razem z próbą olejową - możliwe że przybliży to odpowiedź czy to pierścienie czy uszczelniacze do wymiany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności