Skocz do zawartości

Pstrykanie podczas odpalani


Rekomendowane odpowiedzi

Wybaczcie ze wznawiam temat ,lecz najlepiej zapytać uzytkownikow.... znalazłem akku Centra Futura 72 Ah/ 720 A , ma dzialac w Merri 1.7 CDTi ,co o nim sadzicie ? używa ktoś takiego ? nie będzie problemu z niedoladowaniem ?

Ja mam taki aku w 1,7 DTI . Kupiony w lutym 2010 . Jak na razie spisuje się dobrze . Oczko jest zielone ale profilaktycznie raz na jakieś 3 miesiące podpinam go pod prostownik na 12 godzin bo niedoładowany szybko się zasiarczy!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tom3czek88

Centra jak najbardziej firma godna polecenia.

Takie same objawy jak napisałeś daje zła masa.

Ale to tylko na moim akku ... ale jak na kable podlaczylem rodzicow od C4 Picasso to kreic i odpala jak szalony i jest wszystko oki... i jeszcze jedno .... przy odpalonym silniku ,radio, nawiew, swiatla itp. to pompka od spryskiwaczy nie ma sily pryskac.... slyszalem ze to może być przez brak napiecia i caly prad idzie z alternatora...i to jest dla niego dodatkowe obciążenie... czy to prawda ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzegorzyk

 

 

slyszalem ze to może być przez brak napiecia i caly prad idzie z alternatora...i to jest dla niego dodatkowe obciążenie... czy to prawda ?

Pewnie tak ,dodatkowo powinny nierównomiernie świecić światła.

Ja miałem tak w 3 letnim aucie,więc aku można było odrzucić,pstrykało,pstrykało aż pojechałem gdzieś i nie chciał odpalić,pewien pan zaproponował pomoc i z kabli odpalił od razu ale po zgaszeniu już nie chciał,przy ponownej próbie odpalenia wyszło że nie ma dobrego masowania aku z budą ,aż iskry leciały .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tom3czek88

Pewnie tak ,dodatkowo powinny nierównomiernie świecić światła.

Ja miałem tak w 3 letnim aucie,więc aku można było odrzucić,pstrykało,pstrykało aż pojechałem gdzieś i nie chciał odpalić,pewien pan zaproponował pomoc i z kabli odpalił od razu ale po zgaszeniu już nie chciał,przy ponownej próbie odpalenia wyszło że nie ma dobrego masowania aku z budą ,aż iskry leciały .

Ja mam u siebie fabryczne ksenony i jedyne co to podczas zapalaja to rozwietlaja się delikatnie( prawie niewidocznie ) mrugając ...a u mnie wlasnie tak jest.... nie kreci , tylko pstryka ( prawdopodobnie przekaźnik jakiś jak koles mowil ) a na innym akku na dotyk pali , tylk oze u mnie iskry nie leca ...zawsze odpala za dotknieciem....ale nie z mojego akku :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzegorzyk

No to u ciebie będzie aku ,ale tak jak mówiłem taki sam objaw daje złe masowanie, a i u mnie iskrzyło nie na aku tylko w miejscu łączenia z budą.

Edytowane przez grzegorzyk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tom3czek88

No nie nie , u mnie nie iskrzy... normalnie odpala na dotyk bez zadnych efektow specjalnych , a akku oddaje elektrolit bo gdzies mi pekl...chyba przy zgrzaniu , jutro się dowiem co i jak... przy zakupie od razu niech mi zmierza wszystko:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności