Skocz do zawartości

Hałas - brzęczące plastiki w środkowej części podsufitki (te z oświetleniem wnętrza)


Gość piechu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jak w temacie. Otóż podczas niedawnej wyprawy urlopowej zaskoczył mnie nieprzyjemny hałas w kabinie. Myślałem, że to wina nowego bagażnika z uchwytami rowerowymi, wiecie opory powietrza i te sprawy ale przez przypadek zorientowałem się,ze przy przekroczeniu 80km/h plastiki w podsufitce nad konsolą centralną, tam gdzie znajdują się lampki oświetlające miejsce kierowcy i pasażera strasznie hałasują. Wpadają w niemiłosierne wibracje, nie da się tego hałasu wytrzymać. Przez pół drogi Poznań-Rzeszów jedna łapa na kierownicy a druga na plastikach (wystarczy te plastiki tylko delikatnie przytrzymać palcem i już cichną).

Czy jest możliwość uciszenia tego diabelstwa? Można te plastiki jakoś łatwo wymontować z podsufitki?

 

Będę wdzięczny za wszelkie rady.

Edytowane przez piechu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wszystko rozebrać i sprawdź czy nie ma jakiegoś luźnego elementu między dachem a tapicerką.Może są oderwane jakieś mocowania od lampki wewnętrznych,albo masz luźny tylko sam klosz.

Możesz je zdemontować(lampki)delikatnie podważając jakimś cienkim i płaskim śrubokrętem.

Edytowane przez romantyr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie.

Dokładnie chodzi mi o tą największą część tych plastików, zaznaczoną strzałką:

 

b8ej.jpg

 

Bez problemu można to podważyć czymś płaskim?

Ten wąski plastik oraz cześć z oświetleniem są w porządku, nie hałasują.

 

Edit: Ogarnąłem temat i wyjąłem tą "zaślepkę". Wychodzi na to, że wszystkie mocowania są na miejscu, nic nie lata, nic nie jest poluzowane. Czy możliwym jest, żeby ni stąd ni zowąd nagle plastiki złapały takie luzy? A może to kwestia zamontowania bagażnika bazowego na relingi? Bo to właśnie po jego montażu zaczęły się problemy? Choć to mało prawdopodobne to staram się znaleźć przyczynę...

Edytowane przez piechu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wygląda wnęka pod ta nieszczęsną, drgająca klapką/osłoną, ale wydaje mi się, ze dobrym rozwiązaniem będzie coś pod nią podłożyć (zwinięta choćby ciasno szmatka, gazeta) tak aby po zmontowaniu/zatrzaśnięciu element był naprężony. Co do przyczyny drgań - wg mnie możliwe jest, że dołożenie bagażnika dachowego tak zmieniło charakterystykę drgań całego nadwozia, że przy pewnej prędkości zaczyna drgać element tapicerki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Oczywiście napiszę. Póki co nic z tym nie robiłem oprócz tego, że z jednej strony wypiąłem ten plastik z zatrzasków - wtedy cichnie. Musze zdiagnozować czy moje przypuszczenia względem montażu bagaznika bazowego się potwierdzą ale pierwej muszę go zdemontować z całym ustrojstwem jakie na nim siedzi a póki co i chęci i czasu brak ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności