Skocz do zawartości

Pompa paliwowa


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien problem.

Mam Opla Astrę G.

Pompa paliwowa nie załacza sie w chwili oświecenia się kontrolek tylko w momencie gdy przekręce stacyjka do konca aby silnik zaczal chodzic.

 

Wczesniej mialem fiata uno to pompka zalaczala sie gdy oswiecaly sie kontrolki, pompka dala cisnienie i wylaczyl sie wtrysk i wtym momencie mozna bylo odpalac.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

podłącze sie do pytania

u mnie w asterce jest tak samo

nie słysze pompki w momencie przekręcenia kluczyka i zapalenia kontrolek (zapala za drugim trzecim razem) czy to normalna sprawa ze jej nie słychać czy powinna się załączyć na chwilę przed odpaleniem auta

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłącze sie do pytania

u mnie w asterce jest tak samo

nie słysze pompki w momencie przekręcenia kluczyka i zapalenia kontrolek (zapala za drugim trzecim razem) czy to normalna sprawa ze jej nie słychać czy powinna się załączyć na chwilę przed odpaleniem auta

ale czy powinno słychać pompę?, u mnie nic nie słychać chodz z odpalaniem sa duże problemy

ale ja stawiam w moim przypadku na zespół cewki dis

a czy ktos sie orientuje czy po podpięciu pod komputer wykaże błąd na pompie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ze jej nie słychać to nie znaczy ze sie załącza - pytanie tylko czy powinna sie załaczać czy nie ?

mam jeszcze inne pytanie

po odpaleniu zimnego silnika słychać odgłos (nie wiem czy dokładnie to opisze) jak gdyby "jakieś urządzenie " wchodziło na obroty lub lub "jakaś pompka coś uzupełniała"-trwa to kilka sekund(6-8)czy to cos normalnego czy jakiś zły znak?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W silniku z jednopunktowym wtryskiem pompka paliwa załącza się dopiero w momencie jak startuje rozrusznik.

Natomiast w wielopunktowym po załączeniu zapłonu i trwa to kilka sekund po czym się wyłącza.

Pompkę ciężko jest usłyszeć siedząc w samochodzie,najlepiej posadzić kogoś za kółkiem niech włącza zapłon a samemu dopiero obsłuchać koło zbiornika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc możliwe jest ze to słychać pompke paliwa po odpaleniu auta? ale jeśli tak to czy nie za długo ja słychać (6-8s),druga sprawa to ten odgłos nie bardzo pasuje mi do pompy paliwa , poniewaz jak poczytałem na forum to podobno pompa chodzi na tyle cicho ze moze być kłopot z jej usłyszeniem siedząc za kierownica no i sprawa samego odgłosu - nie jest on jednolity tylko jakby coś "wchodziło na coraz to wyższe obroty ,rozpędzało się lub coś sie gdzieś uzupełniało "i po tym odgłos sie uruwa

próbuje dociec co to może być poniewaz mam problem z odpaleniem jak autko postoi dzień lub dwa (odpala za drugim -trzecim razem)w dodatku muszę troche nacisnąć pedał gazu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc możliwe jest ze to słychać pompke paliwa po odpaleniu auta?

Raczej nie ponieważ ciężko ja usłyszeć przy włączonym zapłonie a co dopiero gdy silnik pracuje.

 

A tak na marginesie,u mnie gdybym np.przy ruszaniu udusił silnik a zapłon był nadal włączony słychać z pod maski odgłos tak jakby jakiś silniczek wył i wytracał obroty,trwa to kilka sekund i nie zawsze występuje.I tez nie mogę zlokalizować co to jest :)

 

 

Właśnie byłem to obczaić i wysłuchałem że to wycie pochodzi gdzieś z alternatora lub bliskiej jego okolicy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności