Skocz do zawartości

Termostat 2.2 DTH


Gość norbek77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanko do uzytkowników Sintry 2.2 DTH . Może ktoś już przerabiał ten temat , bo ja nie mogę dojść do sedna. Dzwonię wszędzie po sklepach i tych normalnych i internetowych i nawet do serwisu opla w Gdańsku i nigdzie nie ma termosatatu WAHLER oryginalnego a taki właśnie chciałbym mieć nowy , niekoniecznie cały z obudową , głównie chodzi o wkładkę. Może ktoś to przerabiał i się orientuje czy pasuje jakaś wkładka termostatu oczywiscie WAHLER do mojej obudowy ? Podejrzewam , że WAHLER sie nie rozdrabniał przy tak dużej ilości modeli termostatów i nie robił do każdego innej wkładki , tylko stosował jedną wkładkę do kilku modeli termostatów. Jeśli ktoś przerabiał i wie , niech podpowie proszę. Pozdrawiam

 

PS. ostatnio przerabiałem temat z przepływomierzem do mojego dieselka i jak sie okazuje nie trzeba kupować oryginalnego BOSCH za prawie 700 zł , można mieć oryginał Bosch za około 250 zł tylko trzeba przekręcić wkład a to chyba warto za prawie 500 zł ;) . Ważny jest tylko numer wkładu bo to jest identyczne w wielu modelach , można w sieci poczytac.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może inne auto i silnik, ale ja zastosowałem polski wkład http://www.termot.com.pl/index.php?page=2&id=2

 

Rozważ to, cena nie jest wysoka a sprawuje się znakomicie. Chyba jako pierwsi opracowali wymianę samego wkładu, bo Wahler i reszta konkurencji oczywiście mają tylko z obudowami 4x drożej niż sam wkład.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według katalogu który jest na tej stronie do wszystkich trzech silników Sintry jest ten sam termostat :-D

Tak więc nie musisz kupować z obudową i wystarczy sam wkład.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego dziękuje za wysiłek , ale te linki nic nie dają , ponieważ też tak szukałem i nawet dzwoniłem do tych firm i niestety tylko teoretycznie mają te termostaty , pomimo że na stronie widnieje że są na stanie, a faktycznie ich niema i niema też możliwości zamówić , oczywiście mowię o termostacie WAHLER bo inne mnie nie interesują. Mało tego nawet serwis opla w gdańsku nie był w stanie zamówić tego termostatu :!: Powiedzieli mi , że mam dzwonić do chevroleta hehe , gdzie chevrolet nawet takiego silnika nie posiada, poprostu paranoja.

 

A teraz do rzeczy. Termostat już jest w aucie i sprawuje się całkiem dobrze. Wybrałem sie na wycieczkę do sklepu i poprostu najzwyczajniej w świecie dopasowałem wkład. Pasuje od silnika C20NE z kadetta , omegi starej A lub vectry A. Oryginalny WAHLER , wkladka wyciągnięta z obudowy i przełożona wraz z dotarciem do starej obudowy i działa a kasa zaoszczędzona. Pozdrawiam

 

 

PS. od innych silników tez pasuje oczywiscie jesli mamy starą obudowę WAHLER np od vectry B silniki 2.0 DTI , bądż też Zafira itp , wkładka przeważnie jest ta sama ;) , więc po co kupować coś za 200 lub więcej zł jeśli można mieć za około 50 zł nowe i oryginalne , tylko trzeba pamiętać o dotarciu do obudowy.

Edytowane przez norbek77

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności