Skocz do zawartości

Dziwny objaw, nie odpala Sintra 2.2 B+G


Gość gumbi_piast

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gumbi_piast

Witam wszystkich.

Prosiłbym o pomoc przy diagnostyce mojej Sintry.

Pojemność 2.2 benzyna + gaz.

Otóż sprawa wygląda tak:

Wymieniłem rozrząd bo był już tego czas wraz z pompą wody / kompletny /.

Przejechałem kolo 100 km. Odpalało bez problemów. Jazda na benzynie czy gazie przebiegała bez zakłuceń.

Ale... Jadąc na gazie / LPG :-D / w pewnym momencie auto zaczęło tracić na mocy i tak jakby zaczął gasnąć. Przełączyłem na benzyne chcąc dalej kontynuować jazde ale nic z tego. Auto w końcu zgasło po ok 150 m od chwili pojawienia się usterki.

Później, czyli aż do dziś nie mogę odpalić sintry, ani na benzynie ani na gazie.

Auto oddałem do mechanik, który wykrył że padła pompa paliwa.

No ok.

Ale czy ta usterka może powodować fakt, że nie chce zapalić na Gazie??

Sprawdzałem oczywiście rozrząd pod kątek uszkodzeń przestawień ale nic wszystko wygląda ok.

Auto po podłączeniu pod kompa prócz uszkodzenia pompy nie wykrywa innych błędów.

Ciekawi mnie co może powodować taką przyczynę.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamy zgadywac jaka masz instalke LPG

niektore nie pozwalaja na odpalenie na LPG

proste

a co do usterki mozliwe ze pompa mozliwe ze przekaznik moze glupi bezpiecznik

zawsze zaczyna sie od sprawdzenia czy jest iskra i czy paliwo dochodzi

to podstawa w silnikach benzynowych zeby silnik odpalil

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Auto po podłączeniu pod kompa prócz uszkodzenia pompy nie wykrywa innych błędów.

 

Witam, będziesz miał teraz pompę w zapasie - nie jest w żaden sposób sprzężona z ECU aby sterownik wykrył jej awarię.

Jak już to przekaźnik pompy który jest uruchamiany sygnałem z ECU.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie jaki to błąd pompki paliwa - jak pisałem nie jest wpięta pod ECU.

Cewka WN jest sterowana z ECU a pomimo awarii u mnie nie było błędów. :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gumbi_piast

Instalacja to BRC na okrągłym przełączniku niestety nie wiem nic więcej na jej temat.

Iskra jest, więc raczej to nie będzie kablami czy cewką WN,

Przekaźnik pompy ponoć jest sprawdzony i jest ok.

Dodam, że auta nie diagnozuje samemu tylko jest u mechanika i obecnie zastanawiam się czy kupić pompę która rzeczywiście padła i wszystko będzie śmigać tak jak powinno czy spodziewać się czegoś gorszego. Wszelkie informacje uzyskane od mechaników podaje na forum.

 

 

Jeszcze jedno. Instalacja LPG BRC którą posiadam ma możliwość odpalenia samochodu awaryjnie na LPG, pomijając rozruch na benzynie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę upierał się że pompę masz dobrą , fakt jest że komp nie pokaże jej awarii bo nie ma jak.

Dla kumatego mechanika to żaden problem aby ją sprawdzić bez opuszczania zbiornika.

Musisz wiedzieć że pompka paliwa nie pracuje gdy silnik nie kręci się. Najprostszą metodą jest sprawdzenie na listwie paliwowej czy jest paliwo. (oczywiście musisz mieć coś w baku)

Odkręcasz mały czarny kapselek i wciskasz - powinno trysnąć paliwo.

 

A próbowałeś odpalić awaryjnie i też bezskutecznie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gumbi_piast

Niestety ale tak.

Jednego jestem pewien, że sintra straciła na mocy i zgasła zarówno pracując na gazie jak i później na benzynie Więc poszukiwał bym usterki jednocześnie powodującej taką sytuację.

Poszukuje po necie czujnika pozycji wałka korbowego, ale wszystko co znajduje jest do Diesla.

Wiecie może gdzie mogę go dostać?

Jutro niedziela, więc trudno będzie popytać po sklepach :D

Dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności