Skocz do zawartości

Pompka paliwa nie dziala


Gość Darek 77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Właśnie przycholowałem żonie autko . Chodzi o Corse B 1.4 95 rok.Wszystko było ok i nagle nie odpaliła.Sprawdziłem bezpieczniki i wszystko ok.Przekaznik znalazłem od pompki i pstryka,ale jak podniosłem siedzenie i dostałem sie do pompki to nic jej nie słysze.,Kiedys słyszałem.Co może być przyczyną ,że nie podaje paliwa.Gdzie mam szukać.Tzn nie dziś bo ciemno.. :devil2:

 

Edytowane przez Darek 77

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie mam,ale może zrobie jakąś probówke to sprawdze.Czytam teraz właśnie na forum i już jestem głupi.A jeśli sprawdze i nie będzie prądu to co moglo szlag trafić.?

Edytowane przez Darek 77

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem,ale to wszystko jutro.Rozumie ,ze sprawdzić na tych kablach na wtyczce przy baku pod siedzeniem.Jeśli prąd będzie to co pompka poszła?a jeśli nie będzie to co jakieś sugestie panowie. Dzięki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.A więc tak:sprawdziłem jeszcze raz bezpiecznik nr 26 na żarówkę i po przekręceniu stacyjki przez chwile do czasu aż przekaznik nie pstryknie to jest na nim prżd(trochę mnie to zaskoczylo bo myślałem ,że na bezp. cały czas ma być prąd)Dalej: dostałem się do wtyczki od pompy i zmostkowałem dwa grube kable żarówką(po przekręceniu stacyjki na moment się zapaliła).Potem sprawdziłem mase :do - na wtyczce podpiołem kontrolke drógi koniec do prądu(zaświeciła sie czyli masa jest ok.Odkręciłem to całe mocowanie i lekko odchyliłem pokrywe od pompy(kupa plastyku i zaczepów)zakręciłem spowrotem bo mi się w głowie kręciło od oparów benyny. :rotfl: Powiedzcie teraz czy mam już kupić tę pompe czy coś jeszcze szukać.Zastanawia mnie tylko ten bezpiecznik,czemu tylko na nim przez moment jest napięcie???A tak ogólnie jak to ma wogule działać :gdy przekręcam zapłon to ma sie uruchomić pompka potem odpala silnk i co pompa ma chodzić oczywiście.Ale czemu jak przyczymam na zapłonie bez kręcenia rozrusznika to napiecie na pompie znika.Help.... :help: Sory za błędy ,ale mam dość na dziś wrażen.

Edytowane przez Darek 77

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napięcie na pompce po włączeniu zapłonu pojawia się tylko na chwile i jest to normalne. Tak ma być. Opel nie stosuje czujników wstrząsowych które ją wyłączą w razie wypadku. Napięcie jest podawane za pośrednictwem ECU które "widzi" że silnik pracuje. Przed startem silnika pojawia się napięcie na niej aby dobić ciśnienie w przewodach paliwowych.

Powinieneś teraz sprawdzić samą pompkę np wymontowując ją i podpinając pod akumulator.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.Wlasnie ładuje akumulator i wieczorem podepnę bezpośrednio,ale chyba nie muszę jej wyciągać? Dodam że żona bardzo czesto jezdzila na oparach i pompka jest fabryczna bo ma zaciski na wężykach. Jak sprawdzę to dam znac.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności