Skocz do zawartości

Kilka błędów Opel Sintra 2.2 td


Gość Rybkowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono posiadaczy Sintry. Mam kłopot z błędami. Przeczytałem sporo postów na tym forum i nie wiem jak z tym sobie poradzić. Błędy są takie :

 

silnik
p1635
p0704
p1590 za słabe wejście sygnału pracy silnika
poduszka
37
31 za niskie napiecie sterowania kol
35
Wielu z Was miało pewnie takie błędy i jakoś to ogarnęli. Proszę o dodatkową pomoc w diagnozie i sposobie naprawy.
Pozdrawiam Olo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p1635 to chyba problem z świecami żarowymi - jest opis na forum jak je sprawdzić.

p0704 to coś z włącznikiem nad pedałem sprzęgła http://forum.vectraklub.pl/index.php/topic/116646-p0704-blad-wlacznika-pedalu-sprzegla/

 

Odnośnie poduszki to chyba wyświetliło na kompie czego te błędy dotyczą

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jedną wtyczkę dyndajacą się koło sprzęgła . M Ma czerwony przewód i czarny. Na czerwonym jest zasilanie. Jak bym z mostkował to to może to zastąpi chwilowo czujnik sprzęgła? Gdzieś czytałem tu na forum że tak mozna zrobić by sprawdzić czy to jest przyczyną nie działającego tempomatu. Jakieś rady? A i czy uszkodzona taśma w kierownicy ma jakiś wpływ? Dodam że mam manetkę 4 przewodową.

Edytowane przez Rybkowy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz tempomat to powinien być włącznik nad pedałem sprzęgła. W schematach co posiadam nie ma uwzględnianego tempomatu i dlatego nie widzę przełącznika.

 

Jak masz uszkodzoną taśmę pod kierownicą to powoduje zapewne te błędy poduszki.

Na taśmie oprócz poduszki jest też klakson i sterowanie radia (jeśli jest w kierownicy)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taśma na pewno uszkodzona bo przestał działać klakson no i świecą się poduchy. A czy ABS tzn czujnik w lewym kole może mieć wpływ na tempomat? Czujnik jest walnięty i do wymiany piasta dla tego świeci ABS.

 

A i jeszcze jedno- dziś pierwszy mróz w nocy -5 no i rano problem z odpaleniem. Kontrolka świec świeci , świece dobre bo wymontowałem i sprawdziłem na krótko więc obstawiam przekaźnik-rozebrałem przekaźnik i w sodku wygląda tak jakby odlutowały sie takie 2 blaszki po lewej i prawej części od płytki. Jak je zewrę z płytka to grzeją świece ale to ustrojstwo się grzeje i nie wiem czy się samo rozłączy jak będ dalej trzymał te blaszki. Macie pomysł jak zdiagnozować ten moduł??

Edytowane przez Rybkowy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz walnięty czujnik w lewym kole (strona kierowcy) to prędkościomierz nie będzie działał.

Odnośnie modułu to chyba jest temat o nim w dziale sintry.

 

 

edit

nie zagłębiałem się nigdy w działanie tempomatu ale sądzę ze Twoje podejrzenia o jego zależności od prędkościomierza/ impulsów na prędkościomierz są słuszne.

 

ps

napadło Sintre jakieś stado gryzoni ze tyle przewodów masz uszkodzonych ?

Edytowane przez Kacper

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko niedawno kupilem. Po mimo tych wszystkich bledów i napraw jakie mnie czekaja to jestem zadowolony ;). Prędkosciomierz bieże sygnał i zlewego i z prawego koła. (wyczytałem to na tym forum ;) ) Poprzedni właściciel najwyraźniej tylko jeździł-moją sintra jeździ żonka więc jej to wszystko naprawiam. Dziś ogarnąłem zatartą tylną wycieraczkę. Już działa. poprzedni właściciel miał nawet odłączony kabel od silniczka bo mu nie chciało sie tego zrobić .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnał prędkościomierza jest na pewno tylko z lewego kola - przećwiczyłem to już u siebie. :-)

 

Co do przekaźnika to nie mam jak zweryfikować no bo nie ten silnik mam :-)

Te blaszki o których wspominasz to może na zasadzie bimetalu działają ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności