Skocz do zawartości

spalanie w Corsie D 1.4 XER 100KM


Gość grzes08

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich .. choć jakiś czas jestem już na forum i chętnie odpowiadam w tematach dotyczących diesla .. to jednak jestem ciekawy Waszej opinii w tym temacie.

Zacznijmy więc od początku .. w marcu tego roku kupiłem nową Corsę D z silnikiem 1.4 100KM. Użytkowałem auto przez ok. 3000 km na trasie, aby auto lepiej dotrzeć. Auto w tym okresie jeżdżąc głownie po drogach szybkiego ruchu (ok.75%) spalało gdzieś w granicy 7,5l /100km. Prędkość starałem się nie przekraczać najpierw 2500 rpm, potem po przejechaniu ok. 1500km prędkość obrotową zwiększyłem do ok. 3000 rpm.

Następnie samochód przekazałem żonie, która kręci się tylko i wyłącznie po mieście .. odległości ok 12 km w jedną stronę. I ku mojemy zdziwieniu obecnie przebieg wynosi niecałe 5000 km i samochód pali na poziomie 9 litrów (pora letnia). Zastanawiam się ile będzie palić zimą .. aż się boję. Wydaje mi się to nieco za wiele .. pomimo tego, że auto wyposażone jest w automatyczną klimatyzację.

Jakie jest Wasze zdanie?? Czy jeździcie podobnymi autami, a jeżeli tak to jakie są Wasze doświadczenia?

Co mogę sprawdzić? Co mogę wymienić aby obniżyć spalanie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TomekCorsa

Przejedź się z żoną i zobacz jak jeździ. Tzn. jak zmienia biegi, przy jakich obrotach. Moja z jedynki tylko go ruszy i daje dwójkę, czasami aż zatrzęsie silnikiem. Kolejne biegi zwłaszcza jak chce pojechać szybciej to za szybko zmienia za miast pociągnąć np. na 2 czy 3. Za wysoki bieg a za dużo gazu i w efekcie auto nie przyśpiesza a paliwo leci sobie, w rurę. Jeździ Toyotą Yaris 1.3 Tyle ode mnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma nawyk zmiany biegów na niskich obrotach, ale nie przyspiesza jakoś dynamicznie .. poza tym, wie, że nie ma patrzeć na wskaźnik zmiany biegów, tylko raczej przeciągać go o kilkaset obrotów wyżej .. poprzednio jeździła dieslem .. i to dośc mocnym .. ale jak sam jeżdżę tym autem od czasu do czasu, to widzę, że chwilowe spalanie jest po prostu duże .. ale dzięki za uwagę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kadett_16NZ

Mam taką samą Corsę 1.4 100 ps co do spalania średnio na BC pokazuje 7,5-7,6 litra, trasa typowa miejska krótkie dystanse 5-12km średnio spala mi max 8litrów.

Co do charakterystyki silnika patrząc na deskę i lampkę shift gear wyżej uważam ze najefektywniej poruszać się w zakresie obrotów 2500 obrotów i zmiana biegu ( ekonomia) z racji ze potrzeba czasami bezpiecznie przyspieszyć w ruchu biegi 3,4 zmieniam kolo 3000-3500 obrotów dla dynamiki. 5 bieg od 80-85km/h jak najbardziej Corsa ma bardzo krótkie przełożenie 5 biegu, przy 130 juz jest 4000 obrotów a v-max jeszcze nie testowałem

Dodam ze lato mam 17"tki 215/45/17

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej4559

Moja corsa z 2007r z przebiegiem ponad 90 000km posiada silnik 1,2 80KM i średnie spalanie wychodzi mi ok.6l/100km, a jak piszą z silnikiem 1,4 powinna spalać niewiele więcej przy lepszej dynamice więc Twój nowy samochód pali stanowczo za dużo.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Co innego śmigać na trasie a co innego kręcić się po mieście na krótkich odcinkach(skrzyżowania,hamowanie,ruszanie itp).Nie ma nic gorszego dla silnika i ekonomicznej jazdy jak niedogrzany silnik.Spalanie wzrasta w takim przypadku.Dużą rolę odgrywa również styl jazdy.Nie wrzucaj na "luz"....przy wielopunktowym wtrysku w naszych silnikach wystarczy zdjąć nogę z gazu przy wbitym biegu aby silnik nie zużywał paliwa.Następuje wtedy odcięcie paliwa i autko toczy się za free.Swoim autem mieszczę się spokojnie w 7,5 do 7,9 litra...jazda miejska i krótkie trasy do 50 km (bez żadnych ścisłych procedur ekonomicznej jazdy).

 

Pozdrawiam,życzę miłego dzionka i bezawaryjności Opelka.

Edytowane przez Natan

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam też nówkę a12xer i do 6-7000 tys km palił mi podobnie jak tobie dopiero potem zeszło spalanie na 5-6l. A jak jeżdżę- do 1800 obrotów potem redukuję przy 2500 wrzucam wyższy bieg. Muł z niego ale jak kręciłem 3000 obr to palił ponad 6.5l także taki to opel...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Corsa: silnik jak w temacie, wczoraj stuknęło 19 tys. km, średnie spalanie 7,3-7,5 latem, 8,2-8,5 zima (mieszane: miasto75%, trasa 25%). Ten typ tak ma - Corsa jest cięzkim autem ze źle dobraną (wg mnie) skrzynią biegów - z tym silnikiem przydała by się "6".

Także spalanie w twojej Corsie jest normalne.
@ andrzej4559
Nie ma co porównywać silników z rodzin XEP i XER - to są różne silniki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam ponownie i postanowiłem trochę odświeżyc temat .. obecnie Corsa ma przejechane około 8500 km .. i niestety potwierdzam zdanie Gumimis. Spalanie na mojej Corsie w mieście około 8,5 litra, poza miastem (autostrada Katowice-Gliwice) około 7 litrów przy "głaskaniu" pedału gazu (80-100 km/h). Dla mnie jest to mało zadowalające.

Co więcej wg. mnie winna jest temu skrzynia biegów .. kompletnie źle dobrana. 3000 obrotów przy 100 km/h to jakas kpina .. Corsa z silnikiem 1.2 jedzie 100 km/h przy obrotach 2800 rpm. Silnik jest dość elastyczny .. bo biegi mozna zmienac już przy około 2000 rpm i samochód jedzie, naprawdę jedzie, nie szarpie, nie męczy się. Ale to nie jest rozwiązanie. Naprawdę zastanawiałem się czy prawidłowa skrzynia biegów jest do tego auta założona. Przełożenia to istna pomyłka. Napiszcie .. może ktoś ma inne odczucia albo inne doświadczenia.

Czy moze ktos uzytkuje już taki silnik (1,4 XER) na gazie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie przy "głaskaniu auta" na A4+A1 (Katowice - Rybnik); prędkości 70-90km/h udało się zejść do spalania 5,2 litra; przy normalnej jedździe 110-130km/h 6,5-7 litórw; tylko przy 130km/h silnik ma już prawie 4000obr/min a to generuje juz spory hałas.

Co do gazu są osoby, które zagazowały ten silnik (jest to przecież podstawowy silnik Astry i Merivy) ale podobno nie zaleca się gazowania tego silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności