Skocz do zawartości

Astra H Problem z wbiciem biegów


Rekomendowane odpowiedzi

Budrys, To wchodzenie na dwa razy wygląda mniej więcej tak jak na tym filmie? Kiedy wrzucam dwójkę widać że lewarek odskakuje jeden raz. Czasem się zdarza że pojawia się wtedy lekkie chrupnięcie ze skrzyni, bo zgrzyt to zbyt duże słowo. Dzieje się tak najczęściej przy zmianie biegu z 1 na 2 lub 2 na 3, nigdy się nie zdarza przy redukcji z wyższego biegu. I zazwyczaj znika to kiedy się chwilę samochodem pojeździ, a jeśli się da mocniej w palnik to biegi już wchodzą idealnie. Mam wlany gęstszy olej 75w90 millersa.

https://youtu.be/XcZiZ8jrwhU

Btw odkąd napisalem ostatni post padły mi łożyska w skrzyni, przy okazji wymieniłem sprzęgło i DM. problemy z wbijaniem biegów na postoju znikły w 100%, niezależnie od temperatury na zewnątrz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witam .

Podepnę się pod temat. Mam Astre h z 2008r 1,6 Z16XER dość żwawo włączyłem się do ruchu i biegi musiałem wbijać na siłę ciężko wchodzą ale bez zgrzytu, na wyłączonym silniku jest ok. auto ma przebieg 85tys km . Miał ktoś taki przypadek ? sprzęgło? a może coś innego Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia do wyjęcia i sprzęgło do sprawdzenia.Miałem 2 przypadki XER z pękniętym dociskiem i podobnym przebiegiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia do wyjęcia i sprzęgło do sprawdzenia.Miałem 2 przypadki XER z pękniętym dociskiem i podobnym przebiegiem.

Dzieki za info troszkę dziwne ze przy tym przebiegu takie rzeczy się dzieją .PS. jakie tam jest sprzęgło?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam ten sam problem. W momencie wrzucania jedynki/wstecznego samochód o 2 cm dosłownie rusza do przodu/tyłu. To jest tylko w chwili wrzucania biegu. Gdy unioslem samochód, oba przednie koła, to koła robią obrót chwili wrzucania biegu. Gdy bieg wskoczy już się nie obracają. Gdyby sprzęgło się do końca nie rozłączało to chyba powinny się kręcić cały czas przy wciśniętym sprzęgle... Przy wyłączonym silniku biegi wchodzą idealnie. Boję się że w ten sposób mogą paść synchronizatory. Jedynka wchodzi idealnie jeśli wrzuca się ją zanim samochód całkiem się zatrzyma, wystarczy żeby się toczył nawet te 2km/h. Na zimnym silniku jest to bardziej odczuwalne, na ciepłym wciąż, lecz mniej. Ktoś wie o co może chodzić?

Witam

 

Mam podobny problem, 1 jak i wsteczny ciężko wchodzą przy odpalonym aucie tez nie zawsze po dłuższym przejechaniu jest dobrze ale tak samo dobrze jest zawsze na zgaszonym silniku Adam zdradził byś mi co u ciebie było albo jak nie Adam to może ktoś miał podobny problem?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności