Skocz do zawartości

Wyłączenie Immobilizera w komputerze silnika


Gość Arfi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Kupiłem drugi komputer silnika (ten w obudowie filtra powietrza), bo mam podejrzenie, że mój w niskich temperaturach daje ciała.

Podłączyłem i po przekręceniu stacyjki zaczął migać check, a samochód nie odpala.

Kolega mechanik podpowiedział mi, że to jest wina immobilizera, że trzeba go wyłączyć.

Czy ktoś w Szanownych Kolegów ma wiedzę w tym temacie?

Jak można sobie z tym poradzić?

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem ze domowym sposobem nie da sie wyłaczyc immo.Musisz podjechach do elektronika który zgr immo Twoje z nowym sterownikiem

Zeby uniknąc podobnych problemów kupuje sie komplet sterownik czytnik pod stacyjka i pestke z kluczyka.Wtedy przekładasz całosc i auto pracuje.Ja nigdy nie kupuje samego sterownika zawsze komplet

Mozna chyba zrobic to przez program ale trzeba miec security code sterownika i duze doswiadczenie.

Ale nie wiem dokładnie jak w sintrze bo ja robiłem to głownie w astrach(przekładałem komplet)

Edytowane przez mk5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, to taka mała kosteczka w kluczyku, to pestka do immo? :)

Taka 4x8x2mm??

Mechanik mi powiedział, że przelutowuje się kość immo ze starego sterownika, do nowego i jest ok.

Nie trzeba wtedy zmieniać pestek, bo do drugiego kluczyka i tak pewnie się nie dostanie. Robił to ktoś?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie przelutowanie kości to nie głupi pomysł.

Trzeba tylko wiedzieć która to kość, mieć dobrą stacje lutowniczą i warunek że nie jest sterownik zalany jakąś żywicą etc

Poszukaj lepiej poradników dotyczących klonowania i resetowania sterowników - metoda mniej inwazyjna a co za tym idzie bezpieczna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Sergei , czegoś tu nie rozumiem. Zajrzyj do schematów.

Na fotce po prawej jest ECU.

W schemacie elektrycznym pin 03 załącza przekaźnik pompy paliwa, pin 23 załącza przekaźnik wentylatora.

Tylko 09 jest podłączony do modułu immobilisera.

 

W sterowniku immobilisera 01 jest podłączony pod moduł BCM , 02 jet połączony z 22 ECU .

Pozostałe piny chyba się zgadzają z opisem w schematach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Kacper !
Wykres przedstawia GM immobiliser wszystkich Motronic (M1.5.... M2.8.1 ... ML4.1 ... M2.5... M2.7 ...)

dla motronic M1.5.4 to byłoby tak ......

 

3467707_s.jpg

 

dla motronic M2.5 to byłoby tak ...................

 

3467725_s.jpg

 

dla motronic ML4.1 to byłoby tak...

 

3467730_s.jpg

Arfi

Kupiłem drugi komputer silnika (ten w obudowie filtra powietrza), bo mam podejrzenie, że mój w niskich temperaturach daje ciała.

Podłączyłem i po przekręceniu stacyjki zaczął migać check, a samochód nie odpala.

Kolega mechanik podpowiedział mi, że to jest wina immobilizera, że trzeba go wyłączyć.

Czy ktoś w Szanownych Kolegów ma wiedzę w tym temacie?

Jak można sobie z tym poradzić?

 

 

Spójrz, jak poruszać się immobilizera http://carlabimmo.com/pl/

 



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności