Skocz do zawartości

Belka tylnego zawieszenia Corsa C


Gość sebastianPtak

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sebastianPtak

Witam Panowie,

CORSA C 2006r 125 000km 1.3 CDTI.

Mój problem wygląda następująco:

Pierwszy objawy tego wszystkiego to ZGRZYT przy każdej pracy zawieszenia tylnego kiedy jedna strona jest wychylona bardziej od drugiej ( każdy zakręt na nierównościach ZGRZYT, zjeżdżanie z krawężnika jednym kołem ZGRZYT, zjechanie drugim kołem znów ZGRZYT, podnoszę tył na lewarku, każde obkręcenie lewarka ZGRZYT)(dźwięk jakby zawieszenie było z drewna albo jakaś stara guma tarła)

Drugi problem z tylną belką - podczas jazdy po bruku coś dzwoni z tyłu i nie mam pojęcia co to jest - wyjąłem wszystko z bagażnika bo myślałem ze jakieś śrubki rozsypały się do komory koła zapasowego(bo taki to dźwięk jakby metal o metal delikatnie dzwonił) to nie to.

Czytałem dużo i te objawy w internecie najczęściej spotykają się z odpowiedzią ze winne są tuleje tylnej belki.

CZY W OBU PROBLEMACH WINNE MOGĄ BYĆ TE TULEJE?

Dodam że przed wymianą amortyzatorów tylnych ZGRZYTAŁO, po wymianie dalej ZGRZYTA.

Dodam również ze problem ze ZGRZYTAMI mam od dawna a dzwonienie od 2 tygodni i już mam dość.

Z góry dziękuję za odpowiedzi Panowie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sebastianPtak

ZNÓW MI POMOGŁEŚ :D jeszcze jedna sprawa - o tulejach wiem wszystko, jakie, gdzie są, ALE gumy stabilizatora? co to jest i gdzie tego szukać. Skorzystam z tego że jesteś :) mówisz ze miałeś to samo, pamiętasz w jakiej kasie się zamknąłeś? sam robiłeś? :) :) :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ceny do vectry sie roznia od corsy

robilem sam wiec to tez sporo taniej

stabilizator to taki pret laczacy lewe i prawe kolo/wahacz

google w ruch to zobaczysz o co biega

nie kazde auto to ma ;)

przewaznie jak ma niezalezne to ma

jak ma belke z tylu to nie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sebastianPtak

Dzięki kumpel, czyli na to wychodzi ze jeżeli u mnie belka to tylko tuleje, stabilizator nie bo w ogóle go nie mam :D koniecznie muszę to zrobić bo masakra. Dzięki za pomoc :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie o dziwo w belce od spodu leci coś co wygląda zupełnie jak stabilizator i z tego co pamiętam to w EPC jest w Corsie właśnie opcja, że może być z lub bez niego. Co może dawać taki stabilizator w belce to pojęcia nie mam bo przecież to i tak wszystko sztywne no ale jest i gumy, które go trzymają w miejscu też są.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Pytanie do tych co maja w Corsie C stabilizator:

 

Ile macie tych gum między belką a stabilizatorem?

 

Ja mam 1 po środku, a sprzedawca mówił, że są dwie. Zdurniałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności