Skocz do zawartości

błąd komunikacji ECU zegary i kontrolki wariują


Gość sluchawa21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie,

mam prośbę. Może ktoś spotkał się takim problemem, otóż:

W ostatni czwartek moja Mery (1,6 16V, 2003r Z16XE) zaskoczyła mnie takimoto problemem:

 

Odpalam silnik, a tu po chwili zapala się kontrolka od ładowania, następnie opadają i wznoszą się wskazówki zegarów.

Zajechałem pod dom i spr. ładowanie - wszystko ok pod każdym względem.

Po którymś z kolei odpaleniu migała i gasła kontrolka od immobilaizera, po czym, nie można było odpalić auta, ale po odpięciu baterii odpalił.

Po 2 dniach zaczęło "wywalać" też inne rzeczy, jak np. wspomaganie. (kontrolki sygnalizowały błąd EPS), poponownym odpaleniu - wspomaganie wróciło.

Podjechałem do serwisu Opla na kompa.

Diagnoza była taka, że wypstrykało 3 błędy, z których każdy był związany (jak to powiedział Pan z serwisu) błędem w komunikacji ECU z modułem zawierającym bezpieczniki, przekaźniki.

I tu pojawia się pytanie, czy ktoś z szanownych forumowiczów miał taki probem i czego on dotyczył?

Aha, dodam tylko, że problem występuje dopiero jak auto się zagrzeje. Jak jest zimne, to do momentu zagrzania wszystko jest w normie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok . już znalazłem.

Wobec tego czy zna ktoś jakis warsztat który naprawia moduły CIM? najlepiej blisko Olsztyna.

Znalazłem na tej str

http://www.vayer.pl/cim.htm

dokładnie takie usterki jak napisano występują u mnie i co więcej powtórzyły się błędy zczytane w serwisie na kompie, tj.

 

U2107 - Brak komunikacji CAN z mod. ster. nadwozia (BCM)

U2113 - Brak komunikacji CAN z mod. czujn-diagn. poduszki pow. (SDM)

U2139 - Brak komunikacji CAN z mod. ster. kol. kierown. (SCM)

Edytowane przez sluchawa21

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Gość lukaszd1979

Do kolegi sluchawa21 mam pytanie.

Kolego możesz napisać w jaki sposób poradziłeś sobie z tym problemem w swojej merivie ? Mam ten sam problem i nikt nie umie mi w tym pomóc.

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sluchawa21

Niestety nie mam dobrych wiesci. U mnie padł sterownik silnika i reanimowalem go ale po jakims czasie problem wracal i musialem kupic nowy. Koszty niestety duze, choc udalo mi sie kupic sterownik nowy za 1400 zl (w serwisie zakrzyczeli 4300zl)+ koszt programowania w serwisie. Najpierw jednak udaj sena diagnostyke do opla i odzaluj te 157 zl to bedziesz wiedzial czy na pewno to jest ta przyczyna. Uwaga!!! Pisze zeby jechac do opla bo inny komp. Nie pokazywal bledow. Soryza brak polskich znakow ale pisze z telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności