Skocz do zawartości

Czym Odtłuścić Szyby Po Wew. Stronie Z Płynu Chłodniczego?


Gość HDTeam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Miałem mega awarie nagrzewnicy, ze 3-4 litry płynu wplały się do środka totalnie zatapiając po pierwsze wykładzinę, ale to osobna sprawa, a po drugie z racji kilku przejechanych jeszcze kilometrów, to co znalazło się na podłodze poszło śmietankowo na szyby.. To, że Astra potrafi parować, to OK, ale teraz to jest ciągnący wodę tłuszcz.. Były już Ludwiki, Claen'y, Denaturat itd. Poprawa minimalna, a maże się jak cholera?

 

Czym potraktować takie szyby, żeby to gówno odtłuścić?

 

Pozdrawiam, HDTeam!

Edytowane przez HDTeam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście gdy popsikasz/użyjesz specyfiku do zbierania używaj papieru do d.../chusteczek higienicznych/ręczników papierowym/itp. najlepiej zbierają. Szmatką to rozmażesz i niewielka poprawa będzie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

benzyna ekstrakcyjna

Dokładnie tak.Wycieraj najlepiej zwykłą gazetą(szary zwykły papier).Uważaj tylko kolego na tapicerę,wszelkie plastiki itp.Możesz co niektóre uszkodzić tym rozcieńczalnikiem.

Edytowane przez romantyr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Chłop wczoraj w Casto polecił coś takiego:

 

http://media.static.castorama.pl/media/catalog/product/cache/1/small_image/321x/e9bf002e2225de284d5aec754ba117d4/7/7/774086-naturalny-rozpuszczalnik-i-odplamiacz-starwax-100-ml.jpg

 

Szmeksowałem wczoraj, ale gówno to dało, zanim dojechałem dziś do roboty, miałem już mleko :| Wszelakich rozpuszczalników i innych malarskich wynalazków nie polecał, bo można zmatowić.. Następny krok to benzyna ekstrakcyjna - dzięki!

 

Pozdrawiam, HDTeam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Następny krok to benzyna ekstrakcyjna - dzięki!

Po użyciu ben.ekstr.też może nie być natychmiast ''piorunującego'' efektu.Czynność będzie trzeba wykonać 2-3 razy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja usuwam najgrosze zabrudzenia zmywaczem do pianek poliuretanowych. Kupuje się go w Castoramie w dziale budowlanym.. O ile mnie pamięc nie myli, Tytan to produkuje.

Nie wolno psikać tym na szybę, tylko najlepiej z dala od auta psiknąć porządnie na ręcznik papierowy i wycierać nim to co zabrudzone. Szybko paruje, więc trzeba ponawiać do skutku.Mega uważać na plastiki, bo to jest rozpuszczalnik do poliuretanu, więc jedna kropla matowi plastik w sekundę.

Osobiście usuwałem tym dziwne zabrudzenia z szyby okiennej, których nic innego nie brało.

Nie słyszałem aby komuś udało się zmatowić szybę rozpuszczalnikiem. To co wydaje się zmatowieniem, to jest zapewne nalot jakichś składników rozpuszczalnika. Spokojnie można go później usunąć.

Edytowane przez vitoldo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że pisząc benzyna masz na myśli benzynę ekstrakcyjną. Skoro ona nie daje rady - trzeba będzie pewnie użyć bardziej zjadliwych specyfików. Aceton to pierwsze co przychodzi mi na myśl. Tu jednak wskazana BARDZO DUŻA OSTROŻNOŚĆ! Uszkadza przy nawet bardzo krótkim kontakcie fakturę plastików deski rozdzielczej. Uważaj też na malowanie szyby.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Po 3-4 razach z benzyną efekt żaden..

No to mojej wiedzy koniec na ten temat.

 

 

Rozumiem, że pisząc benzyna masz na myśli benzynę ekstrakcyjną. Skoro ona nie daje rady - trzeba będzie pewnie użyć bardziej zjadliwych specyfików. Aceton to pierwsze co przychodzi mi na myśl. Tu jednak wskazana BARDZO DUŻA OSTROŻNOŚĆ! Uszkadza przy nawet bardzo krótkim kontakcie fakturę plastików deski rozdzielczej. Uważaj też na malowanie szyby.

Bądź Ostrożny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności