Skocz do zawartości

Kolejność wymiany oleju przes niemiecki ASO. Książka serwisowa - oryginał czy podróba?


Gość RobertWBR1

Rekomendowane odpowiedzi

Gość RobertWBR1

Witam,

 

Dwa dni temu zakupiłem Astre G rok. 99'' 1.6 16V Ecotec, importowaną z zachodniej granicy (auto kupione od handlarza). Jestem na etapie wymiany oleju. Mechanik, który przeglądał książkę serwisową stwierdził, że pierwszy raz z czymś takim się spotyka. Chodzi o kolejności wymiany oleju przez ASO Opla, które przebiegały tak 10W40->5W30->0W30. Dla lepszej orientacji dołączam screeny książki. Mechanik, który to zinterpretował powiedział, że książka musi być falsyfikatem i ktoś przy jej podrabianu pomylił się z kolejnością wpisów, bo nikt w takim porządku nie wymiania olejów.

Książka serwisowa przyglądając się jej bliżej wg. mojej opini nie wygląda na podrobioną (widać na niej znaki czasu i różne charaktery wpisów). Samochód wizualnie i mechanicznie stoii bardzo dobrze. Z drugiej strony kto chciałby się bawić w takie rzeczy i inne ewentualne przekręty dla auta wartego 5 tyś zł. Przebieg samochodu na stan obecny to 221 tyś km.

 

Jako, że z mechaniki nie jestem zbyt dobry proszę o pomoc w interpretacji.

Dziękuje i pozdrawiam.

post-41358-0-80503800-1383777188_thumb.jpg

post-41358-0-70334400-1383777191_thumb.jpg

Edytowane przez RobertWBR1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz pieczartke i numer serwisu

zadzwon i podpytaj o auto

powinni miec w systemie

dla mnie jakas lewizna

na poczatku 1 i 2 serwis pomerdane przebiegi

pozniej co ile robil przeglady

co 20 tysi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Niemczech tez "produkuja" ksiązki.Ja sam kupiłem w niemieckim komisie(nie tureckim)astre z ksiazka serwisowa w książce olej 5W/40.Widac ze jezdzacy autem był bardzo skrupalatny bo w schowku było wszystko kable do rozruchu płyn do spryskiwaczy linka holownicza i olej na dolewke....10W/40.Czyli ksiazka była sfałszowana bo auto pomimo ze praktycznie jak nowe miało duzo wad.Prawdopodobnie przebieg został skorygowany i olej dopasowany....8 latek miał niby 175tys.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość leszek 398

Widziałem już podobną książkę od sprowadzonej, starej Skody Octavii 1.6 benzyna.

Praktycznie co wymiana oleju to inna lepkość (kolejność naprawdę przypadkowa)

Przykładowo 5W/40, 5W/50, 10W/40, 10W/60, 5W/30.

Też się zastanawiałem czy ta książeczka była autentyczna, bo jakoś trudno uwierzyć, że niemiecki warsztat wlewał do silnia akurat to, co mieli pod ręką.

Ale z drugiej strony, starsze silniki benzynowe od VW ( Opla zresztą też) nie mają jakiś tam wygórowanych i ściśle określonych wymagań odnośnie oleju (tak jak w przypadku np. w TDI z pompowtryskiwaczami) więc można lać do nich praktycznie wszystko :wino:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności