Skocz do zawartości

Świece żarowe w 2.2DTI


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem przykry w skutkach doświadczenie w sprawie wymiany świec żarowych w Omedze z silnikiem 2.2DTI. Pojawił się problem z ich grzaniem więc zakupiłem komplet nowych świec i udałem się do warsztatu a tam skucha okazało się że 2 świece są ukręcone. Z tego względu na własną rękę musiałem znaleźć warsztat który by się podjął ich wymiany ponieważ ASO odmówiło mi pomocy. Naprawa zakończyła się ściągnięciem głowicy w celu wymiany tych świec sądzę że dość kosztowna. Dlatego też piszę tą informację do wiadomości innych użytkowników diesel jak może się zakończyć temat braku odpowiedniej wiedzy w tym zakresie. Dlatego też między innymi postanowiłem dołączyć do tego forum :evil:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przykry w skutkach doświadczenie w sprawie wymiany świec żarowych w Omedze z silnikiem 2.2DTI.

No tak kol.grzywak, jezeli nie stosuje się smaru miedzianego za kilka zł. .I dodatkowo dokręca na siłę i jeszcze jedna sprawa na gorącym silniku wykręca , to taki jest efekt że następstwem nie wiedzy bije użytkownika po kieszeni . A to jest uważam prosta czynnośc , którą można zrobic samemu , bo wcale nie znaczy ze praktykant w warsztacie pracujący po raz pierwszy zrobi to lepiej :) Zachęcam :D:D nie ma samochodu by nie można zepsuc i naprawic :);]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Miałem przykry w skutkach doświadczenie w sprawie wymiany świec żarowych w Omedze z silnikiem 2.2DTI. Pojawił się problem z ich grzaniem więc zakupiłem komplet nowych świec i udałem się do warsztatu a tam skucha okazało się że 2 świece są ukręcone. Z tego względu na własną rękę musiałem znaleźć warsztat który by się podjął ich wymiany ponieważ ASO odmówiło mi pomocy. Naprawa zakończyła się ściągnięciem głowicy w celu wymiany tych świec sądzę że dość kosztowna. Dlatego też piszę tą informację do wiadomości innych użytkowników diesel jak może się zakończyć temat braku odpowiedniej wiedzy w tym zakresie. Dlatego też między innymi postanowiłem dołączyć do tego forum ;]

Tak wiem o czym piszesz ale w tym przypadku problem polega na tym że tak już nabyłem będąc posiadaczem tej omci jeszcze nie wymieniałem tych świec. Na przyszłość jest to dla mnie nauczka ale napisałem ten post do wiadomości dla innych żeby mieli też to na uwadze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

jeszcze jedna sprawa na gorącym silniku wykręca ,

A to tak w ogóle idzie? Gdy się wykręci świece na ciepłym silniku to już raczej się żadnych innych nie włoży w to miejsce :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Anonymous

mi wczoraj mechanik wykrecal na goracym i poszlo extra

ale powiedzial ze jak na goracym sie wykreca to od razu trzeba wkrecic

ale nie za mocno

bo jak silnik ostygnie to sam scisnie...

po wymianie extra odpala za pierwszym razem bez dodawania gazu

wczesniej odpalal na jednej swiecy

mechanik powiedzial mi ze jak jej sie to udawalo to musi miec zdrowy silnik

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności