Skocz do zawartości

Omega B 2.0 16V pali za duzo


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od kiedy kupilem autko mam problem z wysokim spalaniem. Auto pracuje normalnie nie muli się w zadnym zakresie obrotów, szybko sie nagrzewa wiec to nie termostat, sonda w porządku, na kompie 0 błędów, z baku nie cieknie,czyszczony byl krokowy i przepustnica oraz pokrywa zaworów i odma. Spalanie w miescie przy jezdzie na emeryta(do 2500obr) waha sie miedzy 13,5-15l / 100km, przy jezdzie normalnej 14-17. Po odpaleniu obroty są ok. 1000 ale jak się ruszy i wyluzuje to spadają na 500 po paru kilometrach normują sie na 700-800.również podczas jazdy np 80km/h kiedy wyluzuje to obroty są 1000-1100 a po stanięciu w miejscu dopiero spadają na 700-800. Czytalem ze na wysokie spalanie moze wplywac przeplywomiez jednak u mnie nie ma innych objawow jego zuzycia, zadnego mulenia, nic.

Bardzo proszę o pomoc bo wszedzie kase zdzierają a pali tyle ile napisalem

 

[ Dodano: Sob Gru 01, 2007 23:09 ]

haloo pomocy. Tylko nie piszcie ze XEV 2.0 tyle pali bo normalnie przy super oszczędnym stylu jazdy pali 11-13l a mi srednio 14-15 w miescie wiec to nie normalne. niektorzy mówią ze do wymiany czujnik temperatury cieczy chłodzącej inni ze tyle normalnie pali jeszcze inni ze przeplywomierz nawala. nie moge znalesc w wawie odpowiedniego warsztatu w którym od razu postawią odpowiednią diagnozę! chcę zamontowac lpg brc sequent 24 ale przedtem autko ma chodzić 100% sprawnie !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam ten sam motor i pali mi wg komp. 12,4 miasto. Wydaje mi się żebyś sprawdził jednak przepływke lub sonde. Może masz przy ciężką nogę :):lol: Warsztat na Pr. Płn. ul. Makowska przy ul. Ząbkowskiej lub na Bemowie ul. Hery25, następny to na ul. Radzymińskiej w strone Pragi niedaleko krzyżówki z Młodzięcza- Łodygowa. Pozdro. :lol::?:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Narazie nie bardzo mam czas aby sie tym zając. noga lest leciutka, sonda w porządku sprawdzalem jakies 2 tygodnie temu. Czy to mozliwe zeby palil wiecej przez uszkodzona przeplywke? moc w normie zero zamulki tylko obroty spadają na 500 czesto. wg ostatniego wpisu na tankomat.pl srednie zuzycie wynosi 15,3 oczywiscie jezdze caly czas po miescie i po odpaleniu przez 1-2 minuty rozgrzewam autko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Za wysokie spalanie może odpowiadać przepływka i nie koniecznie musi błąd wywalać na kompa. Polecam jeszcze sprawdzić świece i przewody bo to też może być powodem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Posiadam od niedawna omege 2.0 16v kombi zwykły gaz spalanie w miescie to 13-15 trasa 120-130km/h tood 12.5-13 auto to posiadam jakies 4 miesiace i po zakupie paliło 2 litry mniej.Pare razy odłanczany był akumulator,czy moze miec to jakis zwiazek posiadam instalacje gazowa BRC JUST.Mam jeszcze pytanie krokowiec niebyl czyszczony przezemnie a w czesniej to niewiemi czy on ma cos wspólnego z wiekszym spalaniem.Prosze o rade.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Silniczek krokowy może odpowiadac za delikatnie większe spalanie ale tylko na biegu jałowym/luzie (od tego jest) ale wtedy łatwo to wyłapać bo silnik albo buja obrotami dość mocno albo po wyrzuceniu na luz trzyma wysokie obroty. Tak czy inaczej nawet przy uwalonym krokowcu wątpie żeby była aż taka różnica w spalaniu. Jeśli o to chodzi to może byc kilka (conajmniej) powodów: przepływomierz, sonda lambda, świece i przewody zapłonowe, filtr gazu, stan membran parownika. Zobacz czy komputer nie wywala błędów, bo może podpowiedzieć co jest nie tak. Jeśli komp nic nie wywala to trzeba troche po omacku szukać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Mam problem z parowaniem szyb,nagzewnice była wyciagana lecz nie ciekła i nie czuc płynu w srodku tylko była zapchana i słabo grzała a paruja szyby tylne boczne moze to zjawisko jest normalne dla omegi kombi prosze o pomoc :?:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Sprawa wygląda tak: większość moich znajomych - posiadaczy Omegi ma ten problem i jak dotąd nikomu nie udało się znaleźć na to rozwiązania. Co ciekawe u mnie takiego problemu nie ma (a żeby nie było w sedanie też on występuje) więc cięzko mi będzie coś wymyśleć oprócz delikatnego uchylenia szyb z tyłu (tak dosłownie na pare milimetrów) powinno pomóc :?:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Szerze mowiac ja mam taki sam motor tylko ze nie sprawdzalem go na benzynie ile pali na gazie ostatnio mi palil 15/100, ale wymienilem swiece i potem parownik i nie chwalac sie teraz pali mi 10/100 gazu w cyklu mieszanym bo dojezdzam do wawy do roboty i troche stoje w korkach na wislostradzie i czerrniakowskiej, warto sprobowac przewody a mysle ze podstawa bedzie czujnik temperatury, nie jest to droga sprawa, a moze pomoze ja sam tego nie wymienilem ale ktos moze mi powiedziec gdzie on sie znajduje dokladnie bo szczerze to go nie szukqałem?:) Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość Anonymous

Przepraszam, ze odgrzewam kotleta, ale również mam wysokie spalanie i na benzynie i na gazie (sekwencja BRC). Spalanie w mieście to ok 16-17l gazu i ok 11-12 na trasie co przy silniku 2.0 jest wg mnie wartością wysoką (nawet jak na automat)

Komputer nie pokazuje błędów, wszystko już sprawdziłem, sonda pracuje poprawnie, przepływomierz działa książkowo.

Jedyne co mnie zastanawia to, że przy odpięciu przepływomierza na pracującym silniku nie ma żdnej reakcji oprócz kontroli i błędu. W Vectrze z tym samym silnikiem (X20XEV) silnik się dławił i albo zgasł albo wracał do lekko podwyższonych obrotów.

Sam już nie wiem co robić. Przepływomierz podmieniałem i efekt taki sam.

Zaczynam już się godzić, że one tak palą i jeśli nie uda mi sie znaleźć przycyzny to sprzedam to auto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności