Skocz do zawartości

jaka jazda Sintra 2,2 żeby nie zamęczyć silnika


Gość sintra 98

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jestem nowy chce na wstępie pozdrowić wszystkich, mój nowy nabytek to Sintra 2.2 na gazie rok 1998

mam pytanie jak jeździć po mieście żeby jej nie zamulać i tez nie powodować nadmiernego zużycia paliwa ,mieszkam w dużym mieście korki itp ,ogólnie jeżdżę dość spokojnie ale nie utrudniam innym jazdy .Do tej pory przez ostatnie 12 lat jeździłem turbo dieslem trochę inaczej sie nimi jeździło ,ostatnia moja benzyna to Poldek na gazie ale tez jeździłem Oplem Fordem Fiatem

Moje pytanie to jak zbierać sie Sintrą jakie obroty ,tez jeśli trzeba depnąć to jak ?(nie mecze silnika bo jest po niewielkim remoncie ) wiec jeżdżę spokojnie tez nie dawno go kupiłem

post-41494-0-62277900-1385206829_thumb.jpg

 

 

 

Edytowane przez sintra 98

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna ... Grill sportowy fiu fiu... Tylko przydało by sie polakierować razem ze zderzakiem bo widać że był zmieniany.

 

Masz gaz... To zamykasz oczy i jedziesz :)

 

Edytowane przez Olaola1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją trzymam koło 2tys. Nie męczy silnika, a jedzie. Poza miastem na prostej można sobie spacerować na 1500, ale jak już jestem poza miastem, to rzadko schodzę poniżej 130 :-D A co za remoncik robiłeś? I co za felgi masz, 16``? Czy to nakładki dają taki efekt wypełnienia nadkoli? :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, do jazdy po mieście to raczej mało ekonomiczne auto.

Spacerowo można jeździć z obrotami 1500. Optymalne obroty to 2-3 tyś

Jak na niższym biegu przeciągniesz obroty do 4-5 tyś to też nic się nie stanie, poza małym wirem w zbiorniku :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziękuje za posty reasumując to mogę poruszać się na 4 biegu z obrotami 1500-1600 obrotów (bo jak by mi zrobili fotkę to jest trochę ponad normę w mieście :devil2: ) chciałem wiedzieć ze te 1.5 tys to nie zamulę auta ,zresztą powiem tak ze rzadko można jechać z taka szybkością po mieście .Odpowiadam mirekhod co do remontu silnika bede wiedział szczegóły w poniedziałek jadę do mechanika mam 6 miesięcy gwarancji na jego prace, felgi zgadza sie 16''dobrze piszesz ze te nakładki dają taki efekt ,juz zmieniłem alusy na stalówki ale mam kołpaki Opelka tez chyba sie jakoś prezentują

post-41494-0-57244900-1385282854_thumb.jpg

post-41494-0-61237200-1385282879_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też masz "drzewniany" środek jak ja :D Tylko u Ciebie są jeszcze podgrzewane fotele i haluny przeciwmgielne z przodu... :/ Aha, ale fotele Ci się nie obracają :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory ale obracają sie jeśli masz na myśli fotele Kapitańskie ,dodatkowo z tyłu mam dwie siatki z zaczepami ,jedna do zakupów a druga większa do przewożenia towarów .i ja wcale sie nie chwale :beer:post-41494-0-82302100-1385295905_thumb.jpg dostałem w spadku

 

Też masz "drzewniany" środek jak ja :-D Tylko u Ciebie są jeszcze podgrzewane fotele i haluny przeciwmgielne z przodu... :/ Aha, ale fotele Ci się nie obracają

Edytowane przez sintra 98

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:eek: Nieee, no teraz to już przegiąłeś. Polowałem na coś takiego pod sufit, ale stanęło na tym, że kupiłem większego tableta i nawrzucałem na niego bajek. Jak to się sprawdzi zobaczę za tydzień, jak polecę z moimi dwoma szkodnikami (3 i 4 lata) na Mazury :)

Myślałem, że Sintry z podgrzewaniem pośladków nie mają obracanych foteli. Ale widocznie tylko te z elektryczną regulacją położenia fotela nie są obrotowe.

 

P.S. Przenieśmy gadkę do odpowiedniego tematu, bo już mnie ucho swędzi, znaczy Kacper jest blisko :P;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:eek: Nieee, no teraz to już przegiąłeś. Polowałem na coś takiego pod sufit, ale stanęło na tym, że kupiłem większego tableta i nawrzucałem na niego bajek. Jak to się sprawdzi zobaczę za tydzień, jak polecę z moimi dwoma szkodnikami (3 i 4 lata) na Mazury :-)

Myślałem, że Sintry z podgrzewaniem pośladków nie mają obracanych foteli. Ale widocznie tylko te z elektryczną regulacją położenia fotela nie są obrotowe.

 

P.S. Przenieśmy gadkę do odpowiedniego tematu, bo już mnie ucho swędzi, znaczy Kacper jest blisko :P;)

Gdzie taki temat prowadzić

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności