Skocz do zawartości

Przegub zewnętrzny - półoś - luzy


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ASTRA G tak ma?

Mam luz jak ruszam półosią w kierunku od koła do skrzyni, czyli wzdłuż półosi. Czy to normalne?

Wiadomo, ze względu na zmiany odległości przy skręcie kół muszą one być kompensowane odpowiednim luzem.

Tylko czy tak ma być. Czy chociażby w jednym miejscu, np. przy przegubie zewnętrznym albo wewnętrznym (w skrzyni) półoś nie powinna być zamocowana na stałe?

Wtedy takie ruszanie półosią jak opisałem byłoby niemożliwe.

W starych autach było tak, że przy kole półoś była mocowana na sztywno, a kompensacja odległości była robiona przez przeguby kielichowe w skrzyni biegów.

A tu półoś lata prawo lewo jak chce.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam luz jak ruszam półosią w kierunku od koła do skrzyni, czyli wzdłuż półosi. Czy to normalne?

Mało wyczuwalny luz jest normą , na półosi znajduje się pierścień zabezpieczający który zabezpiecza półoś w przegubie .Natomiast duże luzy i stuki świadczą o pęknięciu tego zabezpieczenia jest to zauważalne nawet z dużym ubytkiem słuchu :):lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Gość Anonymous

Witam!

Chciałam sie dołaczyć to tego tematu gdyz u mnie jest to samo półos ma luzy ale dodam że jest to Astra F - rocznik 91 - silnik 1,8 (sprowadzona z niemiec) ale pozatym nie słychaś żadnych stuków poprostu tylko sie rusza delikatnie tak samo jak w pierwszym poście pisze. Czy w takich astrach to tez normalne czy jest tego jakas przyczyna - jaka?

Dzieki i Pozdrawiam

Ania

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakas przyczyna - jaka?

aniam_82, nie ma żadnej przyczyny !Takie luzy muszą być bo na przeciążeniach np. na zakrętach by się nam rozsypała skrzynia lub inne mniej wytrzymałe elementy :cry:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Cześć!

Mam do wymiany przegub zewnętrzny w przednim lewym kole. Autko ma ABS... i pani w sklepie stwierdziła, że przeguby które ma są bez ABS... i że takich do autka z ABS w ogóle nie ma w hurtowni.

moje autko to ASTRA Kombi '98, 16V, z ABS

 

czy ABS ma coś do tego, czy po prostu ta kobieta coś kręci? :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekawie się robi... na infolinii INTERCARS pan powiedział , że to nie ma kompletnie znaczenia czy jest ABS w aucie czy nie, natomiast na stronie przeguby.pl ewidentnie jest pokazane , że są takie pod ABS i takie z opisem "bez ABS"... i nic nie kumam już :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

Witam.

Z ABS-em jest coś w rodzaju zębatki, Bez zębatki nie ma.

Na twoim miejscu bym wyjął przegub i z nim poszedł do sklepu.

Inaczej możesz kupić zły przegub. Jest różnica w ilości zębów i wyglądzie.

post-108-0-64001500-1307623111_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności