Skocz do zawartości

Corsa C 1.2 nie chce zapalić po nocy


Gość Mallisham

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mallisham

Sprawdziłbym moduł zapłonowy .

 

Witam po dłuższej przerwie.

Wymieniłem akumulator w mojej corsie i 2 dni był spokój autko odpalało ładnie lecz dziś problem z uruchomieniem silnika powrócił. Przy próbie pierwszego uruchomienia autko załapało ale momentalnie zgasło, kolejne dwie próby i to samo a w końcu kontrolki zaczęły szaleć i słychać było tylko stukanie przepustnicy i w skrzynce bezpieczników i przekaźników.

Dodaję nagranie jak to wygląda

 

http://www.youtube.com/watch?v=plndo8GbINM

 

@

dziś sprawdzałem przekaźnik sterowania silnikiem - jest sprawny, ale idąc tym tropem podałem napięcie bezpośrednio z akumulatora na zacisk 87 i auto odpaliło ( czy jest jakaś przerwa na obwodzie? ). Zapalił również po odpięci wtyczki sterowania przepustnicą.

 

Jeśli ktoś spotkał się kiedyś z takim zachowaniem proszę o pomoc

Edytowane przez Mallisham

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Smokin' While We Drive

Kolego jesli nadal masz ten problem, to nie popełniaj tego błędu co Ja (lacznie z wezwaniem "diagnosty" za 150 zl ktory powiedział, że do wymiany jest zujnik połozenia wału albo po prostu sie już "rozsypał" - Corsa C, 12. 16v, 2004 rok obecnie juz 257 tys km)..
Wymieniłem czujnik i nic, wię zrob taka rzecz (a bedziemy wtedy pewni że to "to", chodz po objawach identycznie jak to mówią "choinka pierd**ca dostaje i wszystko strzela, pstryka i wariuje):

TO mowie na powaznie:

WEZ DEZODORANT, ODEPNIJ TEN GUMOWY PRZEWÓD Z LEWEJ STRONY TAM GDZIE JEST BEZPOŚREDNI WLOT POWIETRZA DO SILNIKA, POPROŚ DRUGĄ OSOBĘ ŻEBY WSIADŁA I GO ODPALIŁA JAK "CHOINKA' PRZESTANIE SKAKAĆ (I BEDZIE MOZNA ZAKRECIĆ), WTEDY TY PROSTO DO KOMORY SILNIKA WCISKASZ DEZODORANT (ZAWIERA SPREZONY ALKOHOL ORAZ INNE "GAZY") I SAMOCHÓD POWINIEN NORMALNIE ZAPALIC DOPÓKUI BEDZIESZ MU PSIKAŁ DEZODORANTEM (W TYM MIEJSCU OSTRZEGAM, ŻE WSZYSTKO CHODZI NORMALNIE, SILNIK DZIAŁA, SAMOCHOD ODPALONY ALE DEZODORANT ZEŻRE TAKI 250ML W NIECAŁE 30 SEK.)

 

Jeśli samochod bedzie działał, to jedz i kupuj używany "komputer", następnie do serwisu gdzuie ci go rozkoduja, zakoduja do tego zakoduja na nowo obydwa kluczyki, wsadzą komputer i jedyne co Ci zostanie (o ile posiadasz instalacje) to wyregulować LPG.

Zaoszczedzisz ponad 500zł (ja oddałem po tygodniu jak od "majstra do majstra" go ciągnąłem, jeszcze zawracałem du*e ludziom i wlasnie znajomy od montazu LPG mi to pokazał - bo sam miał Corse), musiałem znalezzc odpowiedich "szpeców", dowód rejestracyjny, dowod osobisty (do zeskanowania) i karte kodow.
Dopiero Oni mi zaproponowali, czy chce nowy komputer (minimum 1200 zł + kodowanie 450 z montazem), czy uzywany za 700, rozkodowanie 100zł, zakodowanie z kluczykami i montazem 400zł (potem sie dowiedziałem, ze uzywany "komp" kosztuuje ok. 400 zł i wystarczy że bym przyjechał z gotowym, starym komputerem, dal do "przerobienia", zapłacił jakieś 500, 600 zł za komplet z montażem, kalibracja gazu 20 zł i dowidzenia.

Mam nadzieję, ze udało Ci się wczesniej rozwiązać ten problem - ale radzę go zostawic bo jak padnie komputer to to jest taki "tutroial" jak zrobić by nie dać się obskubać oraz być pewnym że to "to".

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mallisham

Witam

Problem jest rozwiązany przynajmniej jak na dzień dzisiejszy. Pomogła wymiana przepustnicy i auto przestało wariować i pali normalnie, ale tak jak piszesz wina może być również po stronie hybrydy ale żeby to stwierdzić muszę poczekać na jakieś mrozy bo właśnie wtedy problem był największy. A jeśli jednak będzie to wina sterownika silnika to mam zamiar kupić taki na szrocie znajomy mechatronik mi to poskłada i myślę że nie pójdę z torbami ;]. Na razie mam nadzieje że auto będzie ładnie chodziło po wymianie przepustnicy.

 

Pozdrawiam i dziękuje za rady

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności