Skocz do zawartości

Błąd P1483 oraz P1481


Gość kusitofu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kusitofu

witam

Auto posiadam z silnikiem z16xe z klimatyzacja...

 

po nagrzaniu silnika czesto pojawia mi sie kontrolka auto z kluczykiem - sprawdzilem bledy metoda gaz/hamulec i otrzymalem kody bledow:

P1483 - 3 bieg wentylatora

P1481 - 1 bieg wentylatora

Po opadnieciu temperatury kontrolka znika, wyczytalem równieżw necie, ze moze to byc zwiazane z ECU, jednakże najpierw chcialbym sprawdzic bezpieczniki i przekazniki.....ale nie wiem ktory za to odpowiada i gdzie ich szukac...

stad moje pytanie do was....

 

pytanie:

gdzie znajde przekazniki, bezpieczniki odpowiedzialne za wentylatory i za te bledy..( prosilbym o rzeczywiste zdjecie i numery bezpiecznikow i przekaznikow tak abym mogl pojsc do auta sprawddzic , wymontowac i do sklepu , podac numer i takowe zakupic )....z tego co sie orrientowalem to K30A i K30B ale nic mi to nie mowi.....prosze o wyrozumialosc, w sprawach elektryki / elektroniki jestem totalnym xxxx .

z gory dziekuje za pomoc

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Jeśli na zimnym silniku błędu nie ma a na ciepłym jest to na bank ECU do naprawy. Przekaźniki są chyba w podszybiu od strony kierowcy. Dwa lata temu też to przerabiałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zimnym nie ma, blad pojawia sie tylko na cieplym silniku....i podejrzewam ze wystepuje w momencie zalaczenia wentylatora....ale wentylator sie chyba nie zalacza.....a ile kosztuje i na czym polega naprawa ECU?

Edytowane przez kusitofu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawa ecu nie jest taka prosta czasem sie uda czasem nie.Moim zdaniem lepiej zakupic komplet uzywke(nie naprawiana)niz naprawiac.Nie jest to tania sprawa naprawa od 300 uzywka zerknij na allegro ale od 600

Choc kusitofu w Twoim przypadku nie musi byc sterownik w Z16Se tam faktycznie bardziej byłby prawdopodony sterownik z tego wzgledu ze ecu w tym silniku jest zamontowany na kolektorze dolotym i tam jest wiekszy wlyw tem na sterownik

Edytowane przez mk5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...
Gość andrzej713

Witam, jestem nowym na tym forum, mam taki problem, po podłączeniu AB-COM pod moją Merive wyskoczył mi taki błąd klimatyzacji

13 Sensor Masse nicht im Sollbereich (13 Czujnik gruntowy nie w zakresie zadanym) gdzie szukać co oznacza. Dodam że też mam błąd P1483.

Edytowane przez andrzej713

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kody bledow sa juz w wiekszosci omowione na forum

wpisz w szukajke (na gorze po prawej) i do czytania

kody sa 4 cyfrowe

ta 13 to pewnie ilosc zarejestrowanych powtorzen bledu

szukaj P1483

to jest kod bledu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej713

nie znalazłem w wyszukiwarce tematu który by mi pomógł, powiem tylko że rezystor wentylatora mam sprawny i bezpieczniki dobre nie wiem jak z przekaźnikami jest bo nie wiem jak sprawdzić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kody bledow sa juz w wiekszosci omowione na forum

wpisz w szukajke (na gorze po prawej) i do czytania

kody sa 4 cyfrowe

ta 13 to pewnie ilosc zarejestrowanych powtorzen bledu

szukaj P1483

to jest kod bledu

U mnie jest tez dwucyfrowy 55 cos z sterownikiem klimatronik odczytywane opcomem i testerem klimatyzacji i tez dwucyfrowy bład

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze ktos juz polaczyl tematy

jak widac jest cos juz o tym bledzie

czy mi sie wydaje ze nie bylo slowa o klimie tylko o bledach po odczytaniu

klima ma faktycznie 2 cyfrowe

silnik i osprzet (wieksza czesc) ma 4 cyfry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności