Skocz do zawartości

Brzydki zapach.


Gość atb30

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie na temat sugestii dotyczących pochodzenia nieprzyjemnego zapachu wewnątrz samochodu.

Klima wyczyszczona, filtr wymieniony, ozonowanie zrobione, ale brzydki zapach (coś ala mokra ziemia) dalej jest. W szczególności wyczuwalny po załączeniu nawiewu na przednią szybę. Czy może mieć on związek z tzw. parownikiem.

Edytowane przez atb30

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

brzydki zapach (coś ala mokra ziemia)

To może być związane z butwiejącymi lisćmi lub jakims zwierzątkiem pod maską, co nie przeżyło kontaktu z paskiem klinowym lub gorącym kolektorem. Dokładnie przejrzyj całą komorę silnika..

Nie wystarczy wymienic filtr kabinowy - trzeba wyczyscic całe podszybie..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To może być związane z butwiejącymi lisćmi lub jakims zwierzątkiem pod maską, co nie przeżyło kontaktu z paskiem klinowym lub gorącym kolektorem.

Kolega może mieć rację.Kilka razy podczas prac przygotowawczych(lakierowanie)znalazłem martwe zasuszone bardziej lub mniej zwierzaki(mysz,kuna)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To może być związane z butwiejącymi lisćmi lub jakims zwierzątkiem pod maską, co nie przeżyło kontaktu z paskiem klinowym lub gorącym kolektorem. Dokładnie przejrzyj całą komorę silnika..

Nie wystarczy wymienic filtr kabinowy - trzeba wyczyscic całe podszybie..

U mnie jest brzydki zapach stęchlizny ale przyczyna taka że przy relingu pękł dach. W czasie deszczu woda zacieka pod podbitką po słupku do bagażnika. Objaw jest taki że mam mokry dywanik w bagażniku. Kiedyś uszczelniałem silikonem i było ok ale z nowu puściło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Kup piankę do czyszczenia klimatyzacji koszt ok 15-18 zł, obojętnie jaka firma znajdziesz na stacji paliw. Rurka w zestawie jest za krótka, od kroplówki jest idealna. Wyciągasz filtr kabinowy, sprawdź czy nie ma tal liści i czy jest sucho. Następnie do każdego nawiewu wkładasz wężyk i psikasz piankę powoli wyjmując wężyk, pianka powinna wyjść przez kratki nawiewów (pianka powinna wypełnić całe kanały nawiewów i obudowę filtra). Resztę pianki na chłodnicę która jest za filtrem. Odczekaj z 15 min i włącz nawiew, robiłem tak w kilku samochodach z smierdzącą klimą, naradzie od maja nie śmierdzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności