Skocz do zawartości

Corsa C żarówki kierunków PY21W oraz przednie oświetlenie


Rekomendowane odpowiedzi

błahy temat ale wiem, że tutaj wszystkiego można się dowiedzieć. w żarówkach OSRAM PY21W "kruszy się" pomarańczowa powłoka. znacie inne trwalsze marki pomijając LEDy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Hehehehe....sam widzisz,że nawet Osramy robią "osrane" żarówki.Nie trafisz na naszym rynku.Maja produkcje na całym świecie.A zapewne do nas przyjeżdża chińskie gówienko.Tani wschodni rynek....tanie żaróweczki.Żarty żartami....to są mikroskopijne wręcz kwoty i sadze,że nie stanowią problemu podczas wymiany.Powiem Ci tak.Mój szef kupił Mercedesa Sprintera na zachodzie.Jeździłem nim 10 lat (dużo kilometrów zrobiłem nim).Pierwsza żarówka spaliła się po sześciu latach.Podczas wymiany tej właśnie spalonej żarówki wyczytałem na niej napis Hella.Najwyraźniej Niemcy bardziej cenią sobie rodzimą produkcję od taniego chińskiego badziewia importowanego do krajów europy wschodniej.

Edytowane przez Natan

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawiodłem się na żarówkach H4 "night breaker" tej firmy.

Trzy razy droższe od standardowych, a trwałość pięć razy krótsza od zwykłych z marketu :rotfl:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Hehehehe....sam widzisz,że nawet Osramy robią "osrane" żarówki.Nie trafisz na naszym rynku.Maja produkcje na całym świecie.A zapewne do nas przyjeżdża chińskie gówienko.Tani wschodni rynek....tanie żaróweczki.Żarty żartami....to są mikroskopijne wręcz kwoty i sadze,że nie stanowią problemu podczas wymiany.Powiem Ci tak.Mój szef kupił Mercedesa Sprintera na zachodzie.Jeździłem nim 10 lat (dużo kilometrów zrobiłem nim).Pierwsza żarówka spaliła się po sześciu latach.Podczas wymiany tej właśnie spalonej żarówki wyczytałem na niej napis Hella.Najwyraźniej Niemcy bardziej cenią sobie rodzimą produkcję od taniego chińskiego badziewia importowanego do krajów europy wschodniej.

oczywiście, że to groszowe zmartwienia i takich sobie życzmy jeśli już. bardziej wkurzają mnie te resztki pomarańczowego lakieru z żarówki, który leży w kloszach lamp.

Ja zawiodłem się na żarówkach H4 "night breaker" tej firmy.

Trzy razy droższe od standardowych, a trwałość pięć razy krótsza od zwykłych z marketu :rotfl:

zapomnij o NIGHT BRAKER, COOL BLUE czy BLUE INTENSE, chwale sobie SPARE PART (jeśli dobrze pisze) tanie i najsolidniejsze, super oświetlają w zimie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak.Zadziwia mnie technologia produkcji renomowanych firm ...przykładowo żarówek do kierunkowskazów (pomarańczowych).Kierunkowskazy nie chodzą non stop.Nie mogą się przegrzewać.A pomimo wszystkiego łuszczą pomarańczową powłokę do kloszy kierunkowskazów.Sam sobie wytłumacz dlaczego tak się dzieje.Jeżeli masz nerwa na pomarańczowe resztki.....wyciągnij kierunek....przedmuchaj powietrzem.Żarówki Nawry są też dobre.Zmieniałem ostatnio żarówki mijania w CD (ma soczewki).Z racji tego,że żarówki powinno się zmieniać parami...więc to zrobiłem.Wsadziłem żarówki z najwyższej półki(Philipsa 60 + 90 Pln czy coś podobnego).Spaliły się po 2 miesiącach.Fakt ...faktem,świeciły wręcz niesamowicie.Coś kosztem czegoś.Tak wygląda nowoczesna technologia...płać...płać....i jeszcze raz płać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wsadziłem żarówki z najwyższej półki(Philipsa 60 + 90 Pln czy coś podobnego).Spaliły się po 2 miesiącach.Fakt ...faktem,świeciły wręcz niesamowicie.Coś kosztem czegoś.

Niestety tak jest z żarówkami + ... % światła. Świecą ładnie kosztem żywotności.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to na opakowaniach Osram żarówek duo pack (plastikowe pudełko) była informacja o żywotności tych że żarówek w porównaniu do tradycyjnej. Na opakowaniach +...% i rzeczywiście ta informacja nie jest ukrywana przez tą firmę takie 90% według wskaźnika na pudełku dłuższa wiązka światła ale żywotność krótsza nawet o połowę. Nie wiem tylko czy na wszystkich opakowaniach to jest. Najlepsze moim zdaniem są wspomniane tu Hella (zwykłe bez ulepszeń) oraz Magnetti z Moreli. Żywotność wiadomo różnie to bywa i na pewno nie zależy to od firmy z jakiej się weźmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności