Skocz do zawartości

wentylator


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie jedno pytanko zwiazane z wentylatorem a mianowicie niezalancza sie tan od strony silnika Gdy zalancze klimatyzacje to wlancza sie ten od zewnatrz tak samo sie dzieje gdy jest 95 stopni to rowniez dziala ten od zewnatrz Czy powinny oby dwa dzialac czy ten od srodka wlancza sie pozniej Prosze o pomoc Opel vectra b 97r 1.8 16v

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z tego co mi wiadomo i zaangażowaniu szukajki z tego co wyczytałem , jeżeli silnik zagrzeje się do 95 stopni powinny chodzić obydwa wentylatory do pewnego czasu bo potem wyłączy się wentylator chłodzenia jak temperatura silnika się zmniejszy.Ale jeżeli silnik nie jest nagrzany do 95 i odpowiednio chłodzony, to po załączeniu klimatyzacji powinien chodzić tylko ten od strony zdeżaka.

W twoim przypadku stawiam na awarię wentylatora chłodzenia silnika lub czujnika który odpowiada za załączenie wentylatora po osiągnięciu 95 stopni i temperatura silnika będzie wzrastać bo nie działa wentylator, ja sprawdziłbym obydwa (wentylator i czujnik) i napewno jedno z tych użądzeń jest powodem twojej awarii.

Jeżeli napisałem coś nie tak to proszę o poprawienie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sprawdzilem przekazniki tzn powyciagalem wszystkie i je wsadzilem spowrotem tak samo zrobilem z kostkami od czujnikow i gdzy wlaczylem klimatyzacje oba wentylatory ruszuly wiec wszysko powinno byc ok Jedno tylko pytanie czy ma cos wspolnego pogoda na dworzu do zalaczenia sie klimatyzacji tzn gdy jest niska temperatura to dziala jeden czy zawsze powinny chodzic oba wentylatory?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

witam,ja mam taki problem z moją viki, ostatnio dość często gdy działa nawiew to słychać takie dziwne szumy i piski od strony pasażera,potem to ustępuje i jest ok,szczególnie gdy rano go odpalę,.......

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chemikx3

 

 

Jedno tylko pytanie czy ma cos wspolnego pogoda na dworzu do zalaczenia sie klimatyzacji tzn gdy jest niska temperatura to dziala jeden czy zawsze powinny chodzic oba wentylatory?

Ma.Jeśli temp.spadnie poniżej 5st. C (jeśli się nie mylę) to klima się nie włączy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu cos nie tal z wentylatorami nadal dziala tylko ten od strony zderzaka przy tem okolo 90 stopni sie zalancza i rzy wlaczeniu klimy tez chodzi jeden Gdy silnik jest nagrzany do okolo 90 stopni gdy gasze silnik to przez chwile chodza obydwa wentylatory Czy cos jest ztym nietak? wentyle na krotka dzialaja bez problemu Dzieki za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wentylator dziala robiac testy na czujniku tym dolnym pierwszy bieg dziala oba wentylatory dzialaja przy drugim biegu ten wentylator od strony zderzaka przyspiesza ten od strony silnika bez zmian pierwszy bieg Drugie przy zdjetej wtyczce z dolnego czujnika i wlanczajac klime dzialaja oba gdy ja zaloze to nadal dziala tylko ten od strony zderzaka Pomozcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności