Skocz do zawartości

1.7 Cdti na ciepłym chodzi jak traktor


Gość dawid258

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jak w temacie silnik po rozgrzaniu zaczyna chodzić jak traktor i słychać z wydechu takie dziwne buczenie. Na zimnym chodzi idealnie. Co do mocy nie odczuwam jakiegoś spadku wszystko chodzi jak należy, nie kopci, nie bierze oleju. Komputer nie pokazuje żadnych błędów. jeździłem już po kilku mechanikach, wymieniałem zawór SCV podciśnienia w pompie czy coś takiego, wymieniałem jeden wtrysk i dalej to samo. Postaram się później zamieścić jakiś filmik. Proszę o porady

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest link do filmiku. Najlepiej założyć słuchawki. Od 7 do 9 sek. trzymam sprzęgło i widać że samochod inaczej chodzi po 9 sek. kiedy puściłem sprzęgło samochód zaczyna buczeć i tak jakby nierówno chodził.

 

http://www.youtube.com/watch?v=IO0yZKG8MZ0&feature=youtu.be

Edytowane przez dawid258

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie trwa już to trzeci miesiąc odkąd go kupiłem. Jeden mechanik też twierdził że może to być objaw padającej dwumasy znowu inny to wykluczył. Inny znowu obstawia coś z układem paliwowym. Fakt jest taki że po wymianie wtrysku jakieś 2 h chodził normalnie czasami tylko zabuczał. Później objaw powrócił i trwa do teraz. Spalanie około 5,5 litra w trasie i 6-6,5 w mieście więc chyba w miarę normalnie wydaje mi się.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mmarcinicramm

po wymianie wtrysku

No właśnie, tego typu tematy (odnośnie dziwnych dźwięków) pojawiają się bardzo często na tym forum. Czasem coś buczy, dzwoni, przypomina świerszcza lub jakby coś wpadało w rezonans, jedni piszą rolka napinająca, więc ktoś wymienia rozrząd... innym razem pompę wody, to wtryski, to coś tam jeszcze aż w końcu ktoś wyda kilka tys. zł a dźwięki jak były tak nadal są a z samochodem nic złego nie dzieje się. Oczywiście nie wszystkie przypadki muszą być takie same, czasem rzeczywiście może dziać się coś złego.

 

Przydałby się na forum jakiś opis poszczególnych silników, zwłaszcza Z17DTH, a dokładnie jego dźwięków :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, o luzach zaworowych zapomniałem. Sam musiałbym to sprawdzić kiedyś ...

Raczej nie jest to od układu paliwowego, bo akurat ten temat sprawdziłem dogłębnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dźwięk raczej w miarę, choć te silniki róznie lubią chodzić, proponuję skontrolować jak tam mają się luzy zaworowe...

 

Myślisz że to może być wina luzów zaworowych ? W sumie przy przyspieszaniu słychać w zakresie od 1500 do 2000 obrotów stukanie więc coś może w tym być. Podpowiem jutro to mojemu mechanikowi, może zerknie na to. Coś jeszcze byś proponował ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności