Skocz do zawartości

Regulator ciśnienia paliwa Sintra 3.0


Gość MironRc

Rekomendowane odpowiedzi

A jest różnica gdy silnik ciepły lub zimny oraz po dłuższym postoju ?

 

Temat o paliwie więc może spróbuj przed odpaleniem dobić ciśnienie podając napięcie na pompkę po wyjęciu przekaźnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MironRc

 

 

A jest różnica gdy silnik ciepły lub zimny oraz po dłuższym postoju ? Temat o paliwie więc może spróbuj przed odpaleniem dobić ciśnienie podając napięcie na pompkę po wyjęciu przekaźnika.

 

po postoju 99% odpala za 3 razem tak jak opisalem, jak zgasze i od razu odpale to pali na dotyk. Chodzi Ci zeby wyjac przekaznik i na zaplonie przekrecic?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy to nie problem z cofającym się paliwem. Przekaźnik chwyta dopiero jak zaczynasz kręcić rozrusznikiem.

Chodzi mi o to aby sprawdzić czy załączenie pompki wcześniej tzn przed odpaleniem pomoże.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MironRc

pompe sprawdzalem z reszta nowa jest, pokazalo 3,2 bara. Wymienilem regulator ciśnienia paliwa. Nie wiem co moze być. Generalnie silnik chodzi w porzadku, tylko te odpalanie mnie irytuje. Sprobuje jutro wyjac przekaznik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

bylem w ASO Opla, Sintra podłączona pod komp- nie pokazało żadnych błędów. Wszystko jak należy a objawy bez zmian. Znajomy z ASO powiedział mi ze to może być wina źle ustawionego rozrządu. Tłumaczył mi że w tym silniku rozrząd jest bardzo wrażliwy i wymaga precyzji (jak każdy dla mnie). Druga sprawa to porządne sprawdzenie pompy.

 

Czy Wam też się zdarzyły takie rzeczy, tzn, czy kiedykolwiek przestawił się rozrząd? bo nie chce mi się wierzyć, ze źle ustawiony objawia się czasami złym zapalaniem.

 

Przypomnę ze gorzej zapala po dłuższym postoju, po zapaleniu i zgaszeniu odpala na dotyk.

Edytowane przez MironRc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doobra ja powymyslam a Kacper pewnie posprzata lub nakieruje dalej:

Czujnik temperatury silnika

Postawiła bym też na czujnik wału ale piszesz że wymieniony choć to typowe objawy jego uszkodzenia.

Krokowy

Lub niska kompresja w silniku.

Teraz tak sobie myślę że mam dokładnie ten sam problem w Kadziu... Muszę dłużej kręcić jak zimny niż gdy ciepły. Ale ja mam tam silnik na wykonczeniu.

 

 

 

Rozrząd jeśli by przeskoczył to oprócz problemów z odpalaniem miał byś jeszcze inne niepokojące objawy typu problemy z obrotami, dziwne odgłosy spod maski, szarpanie, prychanie i parskanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Rozrząd jeśli by przeskoczył to oprócz problemów z odpalaniem miał byś jeszcze inne niepokojące objawy typu problemy z obrotami, dziwne odgłosy spod maski, szarpanie, prychanie i parskanie.

 

Nic takiego nie ma wlasnie, nie bierze oleju. Moc ma wlasciwą. Silnik jest w dobrej kondycji. Musze sprawdzic cewke, jeszcze raz pompe i zmienic czujnik cieczy. Nic innego mi do glowy nie przychodzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sam nie wiem co jeszcze można dodać - ASO ma jakieś dziwne hipotezy.

 

A jak próba z dopompowaniem paliwa po zrobieniu zworki na przekaźniku ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A jak próba z dopompowaniem paliwa po zrobieniu zworki na przekaźniku ?

 

to samo, mam manometr bede patrzyl jak sie pompa zachowuje, moze sie przycina po porstu. Ale tak czy inaczej jest to magia dla mnie, Pierwszy raz taki przypadek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności