Skocz do zawartości

Corsa D montaż elektrycznych szyb.


Rekomendowane odpowiedzi

 

Witam.

 

Czy posiadając kompletną przekładkę tj. mechanizmy, boczki, kompletna wiązka będę bez większych problemów mógł zamontować zestaw w aucie z podnośnikami manualnymi ?

 

Jak wygląda kwestia podłączenia, wtykam kostkę wiązki do instalacji elektrycznej w drzwiach (domyślam się, że jakaś jest, bo są przecież elektryczne lusterka) czy będzie z tym trochę więcej kombinowania u elektryka ?

 

Może ktoś przeprowadzał juz taka operację ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć dużo kombinowania włącznie z wymianą modułu nadwozia i brakiem instalacji do słupków.Corsa D jest biednie wyposażana w instalację.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jeszcze ma jakieś doświadczenia w tej kwestii ? Może z corsą c ?

Corsa C to co innego.W CC było dużo jeśli było albo golas totalny.CD to na Punto leci a Fiat skory do nadwyżek nie jest.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD to na Punto leci a Fiat skory do nadwyżek nie jest.

Ale w tej dziednie jest lepszy od Corsy - w Putnto nie było żadnej wersji z korbkami z przodu i tak ogołoconych jak niektóre Corsy. Z kolei Corsa ma znacznie bogatsze wyposażenie opcjonalne.

 

Wracając do tematu - w Corsach podobno były/są montowane dwa moduły/komputery - nazwijmy je "podstawowy" oraz "pełny". Różnice - mając podstawowy nie da aktywować się dołożonego wyposażenia czyli np. reflektorów przeciwmgielnych czy el. szyb. Z tego co wiem taki moduł montowany jest obecnie w wersji wyposażenia Active. Moduł "pełny" - wszystko da się aktywować.

 

Od czego zacząłbym zabawę w dołożenie el.szyb - od sprwdzenia modułu czyli podłączenie auta do komputera i sprawdzenie co da się aktywować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu - w Corsach podobno były/są montowane dwa moduły/komputery - nazwijmy je "podstawowy" oraz "pełny". Różnice - mając podstawowy nie da aktywować się dołożonego wyposażenia czyli np. reflektorów przeciwmgielnych czy el. szyb. Z tego co wiem taki moduł montowany jest obecnie w wersji wyposażenia Active. Moduł "pełny" - wszystko da się aktywować.

 

Od czego zacząłbym zabawę w dołożenie el.szyb - od sprwdzenia modułu czyli podłączenie auta do komputera i sprawdzenie co da się aktywować.

nie spotkalem sie z czyms takim zebym nie mogl czegos aktywowac w c c

wiec to jest informacja dla mnie nie prawdziwa informacja

a wyzszy rocznik corsy d sprawiac moze ze (nieaktualny) program op com poprostu nie obsluzy poszczegolnych modolow mimo ze niby pisze ze do 2010 lub wyzej (pomijam oryginaly z adako)

Edytowane przez mati11294

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

....dalej czy obecny u Pana moduł BCM (nadwozia) obsłuży nowy sprzęt, czy nie potrzeba zmiany na moduł o innej identyfikacji.

Informacja z ASO Opla dotycząca Corsy D

 

 

nie spotkalem sie z czyms takim zebym nie mogl czegos aktywowac w c c

wiec to jest informacja dla mnie nie prawdziwa informacja

Dyskusja dotyczy Corsy D a nie C; odpowiedz mi również na pytanie dlaczego do Corsy D w wersji Active nie można większości wyposażenia opcjonalnego dostępnego dla wersji Graphit oraz Cosmo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiedz mi również na pytanie dlaczego do Corsy D w wersji Active nie można większości wyposażenia opcjonalnego dostępnego dla wersji Graphit oraz Cosmo

To akurat sposób postępowania nie tylko Opla, ale też innych producentów. Do podstawowych wersji nie można zamówić niektórych opcji wyposażenia lub też są dużo droższe, niż w wyższych wersjach.

 

Co do tej informacji z ASO Opla, to chyba informacja z Dixi car z Raszyna. Na niektóre pytania udzielają bzdurnych odpowiedzi, przykład u mnie, gdzie twierdzili, że Corsa D w najuboższej wersji nawet po podłączeniu GID-a nie będzie miała funkcji komputera pokładowego bo nie ma wprowadzonych kabli...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat sposób postępowania nie tylko Opla, ale też innych producentów. Do podstawowych wersji nie można zamówić niektórych opcji wyposażenia lub też są dużo droższe, niż w wyższych wersjach.

 

Co do tej informacji z ASO Opla, to chyba informacja z Dixi car z Raszyna. Na niektóre pytania udzielają bzdurnych odpowiedzi, przykład u mnie, gdzie twierdzili, że Corsa D w najuboższej wersji nawet po podłączeniu GID-a nie będzie miała funkcji komputera pokładowego bo nie ma wprowadzonych kabli...

Montowowałem w CD halogeny,instalacja była ale moduł trzeba było zmienić bo nie dało rady wprogramować helogenów.I taka ciekawostka dla potomnych,z modułu nie idzie zczytać immo.Jest procesor tylko do zapisu przystosowany.Jedynie w przypadku podmiany,BCM tylko z kodem immo lub wyzerowany albo zczytanie nr nadwozia i załatwianie kodu z serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności