Skocz do zawartości

Usuniecie filtra DPF w 1.9CDTI


Gość starcraft69

Rekomendowane odpowiedzi

Gość starcraft69

Witam wszystkich.

Koledzy mam problem z filtrem dpf. Sprawa wygląda nastepująco. Jakis czas temu kupiłem opla Signum 1.9 CDTI 150KM wersia Design z 2004 roku. No i po jakims czasie tracil moc, oczywiscie zaraz do mechanika na komputer i oczywiscie wyskoczyło DPF ze zapchany. No to mechanior zaczął mi go wypalać komputerowo no i wypalił jakos to 70-80 % a był zapchany do 30%. No i jakos odzyskał tą moc oczywiscie z tego co rozumiem to nie całą skoro do 80% wypalil (nie znam sie na tym, pisze tylko to co mi robil) no ale jakos tam smigal. Po jakims tam czasie ponownie to sie zaczeło dziać, ponownie pojechałem i ponownie miał wypalić ale jak stwierdzil ze filtr juz wszedł w taki tryb awaryjny ze juz nie dało go przepalic. I poszło pytanie w moja strone - jest jeszcze możliwość wycięcia tego filtra. Pytałem czy nie bedzie zadnych komplikacji, dostałem odp ze nie. No i tak sie stało został on "wycięty" lecz nie do końca, jak pytałem o wszystko mechanik mi powiedział ze jak go otworzył to środek był tak zajechany ze sam sie skruszył ze wszystko wyleciało, wyczyscił, obstukał w srodku i zaspawał go spowrotem. czyli jako całego filtra nie wycinał. No i pytam czy wszystko juz ok jest. Odpowiedział mi ze tak tera nie bedzie juz zadnych komplikacji tylko trzeba cos tam przestawic w komputerze (sory ze tak pisze "cos" ale Ci co sie na tym znają to wiedza o co chodzi). Ale po "wystukaniu" tego filtra naprawde zapierdzielał ale jakos może tydz, 2 tyg po wycieciu auto zaczęło mi kopcic nie zawsze ale zaczęło, np jak stałem na światłach lub na wolnych obrotach i zaraz poczułem w aucie zapach porównywalny do nafty cos takiego. Wygasilem auto włączyłem i było ok Mówie nie zawsze to było bo cały czas sie poruszam po miescie takze było to sporadycznie raz na tydz no moze 2 razy było. Ostatnio wyjechałem na za miasto jadę 100/120km/h na stałych obrotach jechałem tak ok 10 kilometrów oczywiscie na 6 biegu po jakims czasie redukcja do mniejszego i po raz kolejny to sie zaczęło patrze w tylne lusterko a tam biało stanąłem na poboczu na wolnych obrotach i dymił plus nie równa praca silnika delikatnie rwał silnik i obrotomierz także delikatnie sie poruszał. oczywiscie wczesniej jak pisałem co miałem to w mieście na swiatłach itp także miałem prace nie równą silnika. Oczywiscie po wyłączeniu silnika i ponownemu włączeniu wszystko wróciło do normy. Także teraz PYTANIE do DOBRYCH PANÓW MECHANIKÓW, panowie co mam zrobic z tym dymieniem aby tak sie nie działo oczywiśćie prucz wymiany całego filtra bo to koszt koło 1500 zl CZY JEST JAKIES INNE ROZWIĄZANIE I PROSZE POMÓŻCIE JAK TO MOŻNA NAPRAWIĆ oczywiście w miare małym kosztem. Bradzo prosze o odpowiedzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego

o DPF sa juz tematy

napisano co robic i ile kosztuje usuniecie

samo wywalenie DPF to polowa zabiegu

trzeba jeszcze program w ECU zmienic

to to cos o czym wspominasz

zrobili to czy nie ??

usuniecie DPF to nie robota dla debila

sporo osob sie reklamuje ze to robi

a pozniej cuda wylaza

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość starcraft69

Tak kolego wiem ze są juz tematy ale nie ma konkretnie o tym ze sam jego srodek jest usuniety i szczególnie chodzi mi o wyjasnienie przyczyny tych drgań i kopcenia bialy dymem a tego tematu tu nie znalazłem ale tego ECU raczej nie robili. Nic takiego nie słyszałem a co to jest za program i co on powoduje?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro nie wiesz o zmianie programu w ECU

to znaczy ze nic na forum nie czytales

 

idiota usuwal DPF w Twoim aucie i tyle na temat

tutaj masz profi warsztat i na szybko opisane co i jak sie robi

http://strefatuningu.pl/wylaczanie-filtrow-fapdpf/

 

a tutaj mapka przedstawicieli Vtecha w kraju

http://vtech.pl/kontakt/dealerzy.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności