Skocz do zawartości

Corsa c ogrzewanie i temperatura samochodu


Gość stiuiTM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przepraszam odrazu na wstepie jesli w zlym dziale umiescilem swoj temat. Mam problem ze swoja Corsa C od kilku dni... Temperatura samochodu szaleje dochodzi do 90 stopni potem wraca miedzy 80 a 90 nastepnie od 90 ciutke w gore uderza potem trzyma 90 i tak ciagle w kolko nie wiem czy to ma zwiazek z tym ale w tym samym momencie kiedy zaczelo to sie robic jest problem z ogrzewaniem otoz gdy pokretlo biore na max cieplo to i tak leci zimne powietrze ciagle jakies pomysly? wszystkie filtry kabinowe itd na bierzaco wymieniane ... ktos mi wspomnial o termostacie ale wolalbym najpierw sie upewnic co i jak na forum... dopowiem ze do tej pory nigdy nie bylo zadnego takiego problemu w zadna zime a nawet kilka dni temu az tak zimno nie bylo zeby cos moglo sie popsuc z przyczynow pogodowych.. proszę o pomoc. jest to silnik 1.0 benzynka..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o jakim plynie mowisz? chlodniczy byl wlewany jakis miesiac temu hm olej uzupelniany w wakacje akurat wtedy wymienilem takze filtry na bierzaco ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież nie spryskiwaczy :rotfl: Jak masz mało to mógł zapowietrzyć się układ i stąd problemy.

Jest sporo tematów na forum o tym problemie i możliwych przyczynach - więc do czytania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ze chlodniczy poprostu niektórzy mówią na olej teżpłyn zalęzy w jakim otoczeniu się jest ale nie o tym mowa i nie róbmy spamu no dobra i stąd też może być ta różnica temperatur z minuty na minute coraz to inna??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspominasz że płyn miałeś wlewany miesiąc temu. Możesz dokładniej - uzupełniałeś czy wymieniałeś ? Kiedy ostatnio kontrolowałeś jego poziom ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem jak stiuiTM, z tym że ja już wymieniłem termostat i dalej jest to samo. Przy aktualnej temp. -8st -2st temperatura na wskazaniu około 80st i tylko po długiej jeździe trochę wzrośnie. W środku bardzo słabo grzeje. Corsa C 1.2 benz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega w pracy mi podpowiedzial by moze filtr kabinowy przeczyscic no ale wlasnie co do tego ma ta temperatura plyn chlodniczy faktycznie dolewalem nie wymienialem no ale skoro nie bylo z tym problemow do tej pory skad nagle te usterki... i jeszcze co ciekawego zauwazylem jak zostawiam auto na dworzu na te 8 godzin gdy jestem w pracy to potem po odpaleniu pojawia sie ikonka zoltego auta z kluczem wczoraj zgasilem odpalilem jeszcze raz i juz jej nie bylo a dzis juz swiecila przez 10 kilometrow potem dopiero zgasla a auto przez ten czas szalalo na obrotach moze nie znacznie ale przy niskich troszke wariowala .... jeszcze sprawdze dzis ten filtr kabinowy przeczyszcze bo moze tam sie napchalo bog wie czegos ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności