Skocz do zawartości

Nie działają nawiewy ani klimatyzacja


Gość MatNowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem jak napisałem w temacie z nawiewem. Nawiew w ogóle nie działa na żadnym biegu. Nie działa również klimatyzacja. Bezpieczniki sprawdziłem wszystkie i żaden nie jest przepalony. Bardzo proszę o jakieś rady, jak rozwiązać ten problem. Z góry dziękuje i pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecej szczegolow

klimatronic?

sprezarka sie nie wlaczy? czy tylko nie dmucha?

w manualu niesprawny rezystor to pierwsze po silniku co moglo pasc

 

a w klimatroniku to moze byc cos w rodzaju tzw jeza jak w bmw ale pewny nie jestem

Edytowane przez mati11294

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za odpowiedź. Jest to klimatronik. Po prostu nic nie słychac ani nie leci powietrze.A nie wiem czy wlącza sie sprężarka. Jak to sprawdzic? A co z tym jezem? Co to jest?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za odpowiedź. Jest to klimatronik. Po prostu nic nie słychac ani nie leci powietrze.A nie wiem czy wlącza sie sprężarka. Jak to sprawdzic? A co z tym jezem? Co to jest?

 

Też jeż to elektroniczny regulator prędkości wentylatora.I prawdopodobnie w twoim przypadku on jest winny za brak nadmuchu.Sprężarka nie załączy się w temperaturze poniżej -4 stopni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jeż to elektroniczny regulator prędkości wentylatora.I prawdopodobnie w twoim przypadku on jest winny za brak nadmuchu.Sprężarka nie załączy się w temperaturze poniżej -4 stopni.

A gdzie znajduje się ten regulator? I czy wymienię to samemu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

A ja bym proponował jeszcze sprawdzić jedną ważną "rzecz". Część obwodów w tym aucie zabezpieczona jest opórcz bezpiecznika dodatkowo w sterowniku. Jeśli pojawiła się jakaś anomalia (zwarcie itp.) to sterownik w celu uniknięcia uszkodzenia unieruchamia dany obwód. Powinno się to objawić błędem w danym sterowniku. Czasem jednak tak nie jest (sprawdzone na moim przykładzie walki z niedziałającymi wycieraczkami - brak błędów). Do momentu odłączenia klem z aku (na ok pół godziny najbezpieczniej) układ ten będzie wyłączony. Po ponownym uruchomieniu (nawet gdy występuje zwarcie lub inna usterka) to przez chwilkę powinno być coś słychać i znowu wyłaczy obwód. Musisz też dotrzeć do schematu zasilania obwodu by sprawdzić przekaźniki i bezpieczniki czy napewno przewodzą i są sprawne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz sobie przypomniałem.Kiedyś tez miałem podobne objawy i musiałem wymienić cały UEC,dlatego ze na 8 przekazniku coś nie było w porządku (juz dokładnie nie pamietam co).

Edytowane przez jgrzegorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności