Skocz do zawartości

Zegary w Zafirze


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Wypatrzyłem na allegro fajne aluminiowe obwódki do zegarów, ale po wstępnym przyjżeniu się wygląda że w Zafirze by dobrać się do zegarów trzeba zdemontować pół deski rozdzielczej. Proszę o poradę kogoś kto to robił!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Też wypatrzyłem i tez o tym mysle - ale jeszcze sie nie dobierałem. Śledze takie dyskusje - może ktos podpowie

Andrzej (Zafirka z niedawno założonym gazem)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to fakt -żeby dostać się do zegarów to trzeba wymontować dużo elementów-bardzo dużo ale da się-uwaga -jedna śrubka jest kratce nawiewu-troszkę trudno ją odkręcić.Kratka nawiewu po prawej.3 śrubki nad zegarami,trzeba wyjąć także włączniki świateł-wyciąga je się wysuwając w dół do wycieraczki od strony wewnętrznej trzeba złapać-trudne ale da radę.Konsolkę środkową-tam gdzie radio chyba też trzeba.Jedna śrubka pośrodku-pod popielniczką i zapalniczką,śrubka za radiem.Konsolka się rozsuwa w dół-powstają wtedy dwie części.Po zdjęciu obudowy zegary się wyciąga po zwolnieniu blokady-taki biały dynks trzeba ruszyć -chyba w prawo.Plastik ten przez który zegary widać jest na zatrzaski-uwaga łatwo pękają ale jest ich dookoła z 7-8 sztuk.Sory za ten opis ale ja chciałem sam sobie wymienic całą konsole główną bo mam jaśki wystrzelone więc temat zegarów jest mi obcy.W każdym bądz razie da radę to zrobić w 2 godziny a ja tej konsoli głównej nie dałem rady wymienić-wymiękłem jak dotrłem do jakis kabli które idąw jej dolnej części - naprawdę nie szło konsoli wyjąć choć już cała się ruszała.Lepiej to zlecić.Pozdro !!!

 

[ Dodano: Pon Cze 26, 2006 22:53 ]

aha ten włącznik świateł-napisałem w strone wycieraczki-chodziło mi o dywanik-w tym włączniku jest tam od tyłu taka spinka-trza ją zdjąć.włącznik się wysuwa do przodu a obudowa w której siedzi włącznik wysuwa w dół-jakos tak tam było.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Anonymous

Mój opis znajdzierz w dziale astra, zafira.

Przy wyciaganiu zegarów możesz mieć potrzebę odłączenia kabli od poduszki ( na górze kolumny kierownicy, taka zółto czarna wtyczka) w kierownicy. Musisz najpierw odłaczyć akumulator i odczekać minutkę. Nie włączać zasilania gdy będziesz miał odłaczony ten kabel, bo zapali się lampka sybnalizująca błąd poduszek, której wykasowanie wymaga podłączenie pod techa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności