Skocz do zawartości

nietypowe i duże spalanie lpg


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Szukałem na forum ale nie znalazłem nic co by mi miało pomóc, dlatego zakładam nowy temat. Mam otóż taki problem że po kupnie auta nie zależnie jak się jeździło (trasa, miasto, ekonomicznie czy dynamicznie) spalanie gazu wynosiło zawsze 12.5l/100km.

Teraz przyszła zima i skoczyło do 14, ale obawiam że teraz zanosi się na więcej...

chodzi o to że staram się jeździć ekonomicznie, nie przekraczam 3 tys obrotów, na trasie też trzymam ekonomiczne prędkości 90-100 ale spalanie i tak jest to samo (czyli za duże)

tak jak na mieście ze spalaniem 12.5 mogę sie jeszcze pogodzić to na trasie to już nie.

Jest też tak że mam też falujące obroty, mianowicie czasem skoczą na 2 tys i tak się utrzymują jakiś czas, zwykle wtedy się zatrzymam, wrzuce bieg i trzymając hamulec puszczam sprzęgło i trzymam obroty na poziomie 1 tys aż się ustabilizują (3-5sekund) i wsio jest ok.

Auto ma normalną moc, wszystko poza falowaniem obrotów i za dużym spalaniem jest ok. Komp nie ma błędów (przynajmniej check nie świeci), wiele było regulacji gazu i zawsze to samo, sprawdzany pod kompem i wszystko jest ok, sonda sprawna, filtry wszystkie wymienione.

Zostały mi jeszcze świece do wymiany (bo nie wiem ile mają przejechane) ale czy one mogą być problemem?

Przy wymianie świeć przeczyszcze też krokowca od benzyny. Czy on ma wpływ na gaz?

Zastanawiam się też nad parownikiem czy to nie jego wina (nie wiem ile ma przejechane, wiem tylko że ma 3 lata), na komputerze sprawdzany i teoretycznie jest dobry ale czy membrany w nim nie są już do wymiany i stąd to spalanie...

Na benie nie wiem ile pali bo nie sprawdzałem.

Ps.teraz wymiana świec (bez kabli) i czyszczenie krokowca od beny, jak to nie pomoże to chyba zrobie test ile mi pali benzyny, jeśli spalanie będzie w normie to chyba wymiana parownika.

Chyba że wy z większym doświadczeniem macie lepsze pomysły???

Proszę o pomoc, bo wszystko poza spalaniem jest super...

Aha silnik C16NZ, gaz II generacja

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dokładnie zrób tak jak mówisz-najpierw wymień świece,sprawdz ile pali na benzynie i dopiero wtedy kombinuj z gazem.Krokowy silnik ma wpływ na obroty na biegu jałowym,jeżeli jest do kitu,albo ma dużo syfu spalanie ci automatycznie wzrośnie(miałem to w "łezce")-falujące obroty-sprawdz kable,wbrew pozorom są ważne na gaziei dlaczego gaz 2 generacji?a nie 4?baw sie dobrze

 

 

 

 

 

 

 

 

'

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Co do spalania to ja wale wszystkich. Ostatnio spalił 15 cyklem mieszanym.Trzeba się będzie za to wziąść.Zapchany krokowiec zwiększy obroty lub będzie autko gasło na wolnych.A do spalania nie ma większego wpływu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

witam

to co masz zamiar sprawdzać

ja wymieniłem przewody świece co jeszcze chce sprawdzić ciśnienie w cylindrach

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ja mialem instalacje 2 g i niby bylo ok ale tez miasto i tras tyle samo spalał i okazało sie ze krokowiec był podlaczony ale nie byl wyregulowany w komputerku od gazu po wyregulowaniu spalanie na trasie z 10.5 spadlo do 7.6 i auto przybyło mocy .Ja to ustawiałem w Brzeszczach kolo cmentarza jest super warsztat a ze jestes niedaleko to podam ci telefon do nich 693159914.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Przy wymianie świeć przeczyszcze też krokowca od benzyny. Czy on ma wpływ na gaz?

instalacja gazowa ma osobnego krokowca sterowanego kompem od LPG...

może fiksuje emulator sondy lambda...

jak mi palił ok 12,5 na trasie to wymieniłem świece, pojechałem do gazirza,podłączył autko pod kompa, coś pokręcił... i spalanie spadło do 7,5l/100 (na trasie) :oops:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności