Skocz do zawartości

spadająca temperatura podczas jazdy w korku


Gość popencjusz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość popencjusz

Witam.

Proszę o info jak to jest w Waszych VC i Signum.

W ostatnie mrozy Żona skarżyła mi się że wskazówka temp. podczas jazdy w korku opadała do końca w lewo. Pozostała część jazdy (poza Warszawą) temp w normie. Pomyślałem więc - termostat bo auto się nie dogrzewa. Wymieniałem go 50 000km temu więc wg mnie trochę krótko ale "mówi się trudno". Oddałem auto do wymiany termostatu. Termostat nowy - wahler. Żonka ruszyła dziś w Warszawę a wskazówka znów opadła max w lewo. Poprosiłem Ją aby sprawdziła w testmode i okazało się że po półtorej godziny jazdy w korku (ok. 30km) temp. płynu to 55'C. Oczywiście umówiłem się na wymianę gwarancyjną ale to nie daje mi spokoju. Dodam że w mojej astrze z tym samym silnikiem nie ma takiego problemu. Hmm... jak to jest u Was? :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Może Twoja żona jeździ na niskich obrotach (tak jak moja) bo ostatnio mówiła mi że po przejechaniu ok. 30 km wskazówka nadal leżała, a jak kogoś wyprzedziła czyli pojechała trochę na wyższych obrotach to trochę się podniosła. Kiedy wróciła i mi o tym powiedziała to wsiadłem ja i przejechałem się kawałek normalnie to wszystko było w porządku, więc myślę że to kwestia stylu jazdy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

Moja Żona ma ciężką nogę :) więc to raczej nie to. Wg mnie na małym obiegu nie powinno być (nawet na jałowych obrotach) takiego spadku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byly mrozy wiec byl wlaczony cieply nawiew (goracy) a ogrzewanie jest najwiekszym odbiornikiem ciepla to nic tu dziwnego nie widze

 

zimny blok silnika tez odbiera na bierzaco cieplo

Edytowane przez mati11294

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

ja u siebie w astrze tego nie mogłem powtórzyć. :) Nawiew prawie na full z temperaturą 26'C i temp w testmode po 15 min na jałowym 79'C. Więc coś chyba nie hallo :/ z tą signum.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

astra po remapie krecona u Ciebie to samym temperatura spalania wieksza juz na samym dole wiec grzeje jak piec na opal :spoko:

 

a signum tez krecona czy oryginal moc ma? jesli tak to jest eco :> i malo ciepla idzie na straty i nawiew zabiera reszte

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

signum ma oryginał. Nie doszukiwałbym się w mocy aż takiej różnicy ciepła. Bardziej chodzi mi tu o trop odbiór ciepła (większy?). No i na 4 lata użytkowania, pierwszy raz mi się coś takiego przydarzyło. Zobaczymy co będzie po wymianie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewentualnie klapa od nawiewu powietrza ( bo przypuszczam ze klimatronic) mogla sie zawiesic otwarta na full... :> lub cos ze sterowaniem ( jez)

Edytowane przez mati11294

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

Dziś jestem po wymianie termostatu. No i niestety d...pa. Auto znów się nie dogrzewa. W warsztacie powiedzieli mi że diesle tak mają. Mi to jednak nie daje spokoju. Auto postało 15 min na jałowych obrotach przy temp na dworze -12'C i temp z 90 spadała do 63'C. Może jest jeszcze w układzie jakiś termostat o którym nie wiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności