Skocz do zawartości

Światła automat


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie.

Od niedawna jestem posiadaczem Signum 2008; 1,9 CDTI; 15KM; sprowadzonego z Niemiec. Mam kłopot ze światłami w cyklu automatycznym. Otóż przy włączeniu cyklu automatycznego światła zewnętrzne właczają się dopiero po zmroku. Myślę że było to zaprogramowane na teren Niemiec gdzie nie ma obowiązku jazdy z włączonymi światłami w dzień. Moje pytanie: czy można zaprogramować włączenie świateł automatycznie po włączeniu zapłonu , niezależnie od pory dnia?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światła działają prawidłowo,w trybie auto światła są uruchamiane czujnikiem zmierzchu. Ponadto można zaprogramować OP-COMEM lub TECHEM uruchamianie świateł po włączeniu zapłonu lub uruchomieniu silnika, dodatkowo można zaprogramować osobno światła przednie i tylne.

Edytowane przez Kaal

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Po co programować aby zapalały się wraz z zapłonem ?.Wystarczy włączyć na stałe i po zakończeniu jazdy nie ruszać przełącznika świateł.Po wyłączeniu silnika oraz wyjęciu kluczyków ze stacyjki powinny całkowicie wyłączyć się wszystkie światła.Moja CD tak ma.Aczkolwiek nie jest to wskazane zwłaszcza w porze zimowej podczas mrozów gdy akumulator jest w gorszej kondycji.Podczas odpalania rozrusznik bierze duuuużo prądu + włączone wszystkie światła w aucie maxymalnie obciążają akumulator.W przypadku gdy ktoś pokonuje krótkie odcinki (np dom-praca,praca-dom) a akumulator jest już wiekowy to nie długo trzeba czekac aby była konieczność doładowania akumulatora prostownikiem.

Edytowane przez Natan

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaal- być może światla w opcji automatycznej działaja prawidłowo, ale będzie to niezgodnie z przepisami obowiązującymi w naszym kraju. Moje pytanie dotyczyło możliwosci przestrojenia- włączenia świateł w momencie przekręcenia kluczykiem, niezależnie od pory dnia i widoczności. Żięć ma volvo i właśnie tak jest to rozwiązane. Signum jeździło w niemczech i nie ma tam koniecznosci jazdy na swiatłach w dzien, stąd prawdopodobnie takie rozwiązanie. Wygląda więc że w naszych warunkach funkcja światel automatycznych nie ma zastosowania. Pozostaje ręczne włączanie i wyłączanie świateł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

http://forum.opel24.com/topic/63669-modul-happylightshow-info-wypalanie-dpf-doswietlanie-zakretow/

Polecam zagłębić się Tobie w temacie w którym uczestniczę. Światła programujesz jak chcesz i działają z czujnikiem zmierzchowym. Mam to u siebie w signum. Możesz też zaprogramować sobie na sztywno jak opisywałeś ale nie można ich wtedy zgasić bo działają na 0 a w dzień gasną na trybie AUTO. Oczywiście świecą tylko przy włączonym silniku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pozostaje ręczne włączanie i wyłączanie świateł

Można zaprogramować OP-Comem włączanie świateł po włączeniu zapłonu lub po uruchomieniu silnika, wtedy pozostawiasz włącznik na pozycji 0 i światła włączają się automatycznie ( tak jak u Twego zięcia).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności