Skocz do zawartości

Corsa B 1.2 94 problem z CheckEngine


Gość majkel89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.
Mam nietypowy problem związany z kontrolką CheckEngine w mojej Corsie. Otóż zapala się ona podzas jazdy gdy np. lekko przyhamuje silnikiem lub pedalem hamulca. po zgaszeniu silnika i odpaleniu go ponownie kontrolka juz sie nie świeci. Dzisiaj próbowałem zczytać błędy metodą zwarcia dwóch pinów i liczeniu błysków lecz błyska się tyko 1 2 1 2 1 2 1 2 i tak w nieskończoność, tak jakby nie miał żadnych błędów.

Dodatkowo wiem, że mam problem z termostatem ponieważ chłodnica narzewa się równocześnei z silnikiem. Czy to termostat może być powodem tegoo Check'a ?

z góry dziękuje serdecznie za pomoc :)


nastąpiła pomyłka z rocznikiem, moja Corsa to rocznik 1996 :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem z termostatem ponieważ chłodnica narzewa się równocześnei z silnikiem

 

I nie szkoda Ci paliwa??

Poza tym nie wpływa korzystnie na silnik jazda z uszkodzonym termostatem.

Zwłaszcza w takie mrozy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie szkoda :) niedlugo jade z tym do mechanika, bo faktycznie spalanie skoczylo diametralnie do gory przy takich mrozach. ten check engine moze byc wlasnie przez termostat?


jeszcze kilka kwestii. Jak będę robić według tego poradnika : http://chomikuj.pl/Fenix6/Dokumenty/Mini+Tutorial+Wymiana+Termostatu+Corsa+B,60256131.pdf to dolne koło też musze jakos zaznaczyc lub scianac opaską ? będę musiał napinasz/pompe wody poluzować? i czy jak wyjme ten termostat i założe nowy dużo płynu zleci i jest mozliwosc zapowietrzenia ukladu ?

jakiej firmy polecacie części? bo na allegro widze różne termostaty, po 20 zl, po 30 zl. jest w ogóle jakaś różnica w jakości ?

wybaczcie ze tak o wszystko pytam ale robię to po raz pierwszy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do CHECKa to sprawdz jaka predkosc pokazuje TID podczas jazdy, (wciśnij i przytrzymaj oba przyciski jednocześnie na zegarze) jeśli predkosc znacznie odbiega od wskazan licznika, to prawdopodobnie nawala czujnik predkosci. U mnie CHECK wlaczal się wlasnie podczas hamowania silnikiem, silnik nie równo pracowal na wolnych obrotach, czasem dostawal dziwnych drgawek i miał większe spalanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak będę robić według tego poradnika : http://chomikuj.pl/F... B,60256131.pdf to dolne koło też musze jakos zaznaczyc lub scianac opaską ?

 

Wymieniałem kiedyś w Corsie wg powyższego poradnika- czas roboty 30 minut z przerwami na piwo.

Ściskałem opaska tylko górne koło.

 

 

 

jakiej firmy polecacie części?

 

Kupiłem najzwyklejszy za 25PLN.

Śmigał długo bez awarii.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie za odpowiedź :-) dzisiaj sie zabieram za to. a powiedz mi jak wymieniałeś dużo płynu Ci uciekło ? trzeba potem odpowietrzyć układ np. czujnikiem temp. ?

Edytowane przez majkel89

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

dużo płynu Ci uciekło

 

Znikoma ilość.

 

 

 

trzeba potem odpowietrzyć układ np. czujnikiem temp. ?

 

Już nie pamiętam ale spróbować możesz- robota banalna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel89

termostat sprawny, lecz problem wynikł teraz w niezałączającym się wentylatorze. na postoju samochód osiągnął temp. 100*C i wentylator nie pracował. po wymianie termostatu dolałem płynu i odpowietrzyłem układ czujnikiem temp. na zimnym silniku i metodą odkręcania pojemnika wyrównawczego na gorącym. w kabinie słysze lekki bulgoo wody, jak dodaje gazu nasila sie. czy źle odpowietrzyłem układ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności