Skocz do zawartości

corsa b problem z obrotami na zimnym


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

witam mam korse b 1.4 silnik c14nz , mam problem po odpaleniu zimnego silnika z obrotami, autko odpala bez problemu jednak nie wchodzi odrazu na wyzsze obroty , tylko zaczyna szarpac silnikiem , problem ustaje jak przegazuje pare razy jednak gdy gazuje slychac ze silnik cos nie tak pracuje nie wchodzi plynnie na obroty > po takiem przegazowaniu silnik lapie obroty i juz wszystko jest ok , nie ma za wysokich ani za niskich, i wchodzi plynnie na obroty. Gdy silnik jest juz cieply problemu wogole nie ma odpala ladnie przez chwile pochodzi na wyzszych obrotach i powoli ladnie zejdzie. Gdy odpale go pare razy i nie przegazuje a on wkoncu sam zgasnie zaczyna mrugac kontrolka silnika. Wymienilem juz swiece , czujnik temperatury i silnik krokowy nic to nie dalo. Zauwazylem jeszce ze gdy jest zimny to z tlumnika z tylu wypluwa cos w stylu sadzy (takich jak w kominie domowym tylko ze troche bardziej wilgotne). Autko ma tez instalacle gazowa ale na gaz przelacza sie dopiero po rozgrzaniu i chodzi plynnie. prosze powiedzcie co jeszcze moge zrobic???

 

[ Dodano: Sro Gru 05, 2007 18:33 ]

a moze to cos ze ssaniem tylko nie mam pojecia na jakiej zasadzie to tam dzila i gdzie go szukac???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

sonda ok bo zakladalem gaz i musieli mi sprawdzic. bledow nie ma bo caly czas mroga kod 12 rozpoczecie diagnostyki. Sprawdzilem wszystkie czyjniki i moje obawy budzi czujnik polozenia przepustnicy gdyz wartosci troche przekraczaja normy na stykach ai b 9,25k a zakres jest od 4-9. Na stykach b i c przy otwartej przepustnicy 9,97k zakres od 5-10 . Na stykach b i c przy zamknietej przpustnicy 2.7k a zakres 1-3. Tak wiec troche wygorowane wyniki czy to moze byc to ?? i jeszce jedno czy jesli bedzie cos nie tak z zaplonem to moze miec problem z odpaleniem a pozniej juz wszystko bedzie ok???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Gość opelek16

Witam opelowiczow. Dzis mialem taki przypadek, ze odpalilem zimny silnik a on wskaczyl na duze obroty(nie wiem jakie bo nie mam obrotomierza wiec na sluch) utrzymywal sie tak az do czasu kiedy ruszylem. Zawsze przed ruszeniem odczekuje pare minut i wlasnie te pare minut mial duze obroty. Pozniej na rozgrzanym silniku odpalalem i nie zaobserwowalem duzych obrotow na jalowym. Co moze byc?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.4 silnik c14nz , mam problem po odpaleniu zimnego silnika z obrotami

Weź jakiś spryskiwacz i po odpaleniu pryśnij wodą po przewodach na świece . Jak nie będzie żadnego iskrzenia to możesz wyciągnąć filtr powietrza i go przedmuchać sprężonym powietrzem . Jednak spróbuj zczytać błędy - jest w poradach opisane jak to zrobić - na pewno będzie łatwiej . ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności