Skocz do zawartości

Grzeje się silnik


Gość Scream

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam pomocy!!!!

jestem nowym użytkownikiem na tym forum.

Mam problem ze swoją cosiarką, (benzyna 1.4, zamontowane LPG) Problem polega na tym, że przy staniu w korku, na światłach szybko dochodzi do wysokiej temperatury ponad 100 C.

w trasie nie ma z tym problemów.

przy jeździe na LPG przy wysokiej temperaturze, skaczą obroty i i auto nie jedzie, przy przełączeniu na benzynę auto jedzie normalnie.

Niepokoi mnie ta bardzo wysoka temperatura przy staniu w korku ponad 100 C,

płyn w chłodnicy Ok, nie załącza się wiatrak na chłodnicy.

 

co może być przyczyną, niedługo powyrywam sobie włosy..:)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na chłodnicy termowłacznik odepnij kostke zmostkuj i powinien załączyc sie wentylator.Jezeli sie załaczy to winny termowłacznik wyglada tak http://www.opel-shop.pl/product_info.php?cPath=161_286&products_id=1320

Jezeli po zmostkowaniu wentylator sie nie załaczy to wiadomo wina wentylatora

W astrze f tak jest w corsie b zapewne podobnie

Edytowane przez mk5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

nie załącza się wiatrak na chłodnicy.

tu masz powod grzania

sprawdzic na krotko czy dziala

a reszte opisywanio juz na forum

 

moze to przekaznik

moze bezpiecznik

a moze czujnik ktory zalacza wentylator

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Poszukaj na chłodnicy termowłacznik odepnij kostke zmostkuj i powinien załączyc sie wentylator.

 

gdzie znajduję się ten termowłącznik, i w jaki sposób zmostkować kostkę? ( nigdy tego nie robiłem i jestem zielony w tych tematach).

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scream stojac przedem do auta szukaj po lewej(od paszażera) stronie na dole z boku chłodnicy.Jezli uda Ci sie namierzyc wyjmic wtyczke powinna byc dwupinowa i nalezy płaczyc np zwykłym np przewodem zamknac obwód i sprawdzyc czy wentylator ruszy.

nie wiem dokładnie czy w corsie tak jest ale skoro dostepny termowłacznik to musi byc podobnie.Ja w astrze f wymieniałem kilka razy u siebie tez nawet raz

Edytowane przez mk5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możecie polecić jakąś osobie w okolicach Wrocławia, która wykona taką naprawę?

ja nie mam możliwości i pewnie sobie nie poradzę.

 

oczywiście zapłacę :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego to prosta sprawa tu masz zdjecie http://tablica.pl/oferta/opel-corsa-b-1-4-96r-chlodnica-wentylator-CID5-ID4Gvj7.html

termowłacznik jest dobrze widoczny po rura gumowa(2 i 4 zdjecie)Wyjmujesz kostke mostkujesz zwykłym drutem ja wyzej napisałem diagnozujesz co uszkodzone.

Edytowane przez mk5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mały 25

 

 

Witam, szukam pomocy!!!! jestem nowym użytkownikiem na tym forum. Mam problem ze swoją cosiarką, (benzyna 1.4, zamontowane LPG) Problem polega na tym, że przy staniu w korku, na światłach szybko dochodzi do wysokiej temperatury ponad 100 C. w trasie nie ma z tym problemów. przy jeździe na LPG przy wysokiej temperaturze, skaczą obroty i i auto nie jedzie, przy przełączeniu na benzynę auto jedzie normalnie. Niepokoi mnie ta bardzo wysoka temperatura przy staniu w korku ponad 100 C, płyn w chłodnicy Ok, nie załącza się wiatrak na chłodnicy. co może być przyczyną, niedługo powyrywam sobie włosy.. :-)

Hey.

mam taki sam silnik w astrze f (1.4 8 zaworowy)

i w trasie 95 stopni, a w korku 100 cały czas

a wentylator włącza mi się 102/105 stopni,

więc może trzeba poczekać aż się włączy ?

tylko nie za długo.

ja też myślałem, że to jest wina czegoś,

ale ten sprzęt tak ma :-D

też mam lpg.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności