Skocz do zawartości

Czy szyberdach w Kadeciejest otwierany czy tylko uchylny?


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam, tak jak w tytule. Pytam ponieważ w moim Kadecie da sie tylko uchylić, a wiem ze np w Astrze kumpel ma taki sam szyber( przynajmniej tak sie wydaje) i ma normalnie uchylny i otwierany. Nikt ze znajomych nie ma Kadeta z szyberdachem żebym mógł porównać. Prosze o odpowiedzi i pozdrawiam! :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja mam w kadecie taki który sie otwiera i uchla (na korbke) kiedy kręcisz korbką w jedną strone to się uchyla, a kiedy w drugą to otwiera. Ale akurat otwieranie mam zepsute bo coś go blokuje i u Ciebie może być podobny problem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

dokładnie tak, u mnie jest zapewne ta sama przyczyna, bo kiedy kręce w strone przeciwną do kierunku "uchylnego" to szyber tak jak by chcial sie ruszyć i otworzyc calkowicie, ale coś go blokuje. Ruszy sie moze kilka milimetrow i koniec. Chyba bedzie mnie czekał demontaż tego ustrojstwa bo nie lubie jak cos nie jest sprawne w pełni;) Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!!

 

mój ojciec posiada kadetta e z 91 roku z szyber dachem i na pewno sie uchyla i otwiera ale nie zawsze tak było. jak nim przyjechałem z niemiec to działał identycznie jak u kolegi Kobuz1.

 

"napraw" jest bardzo łatwa zajeła mi jakieś 30minut(10 minut schnie poxipol)

 

zastanawiałem sie nawet nad zrobieniem jakiejś instrukcji z foto itd itp. może jak będę robił szyber w mojej astrze f,(te same objawy choć czasem sie otworzy ).

 

dobra to opisze po kolei może sie przyda:

 

1 uchylić szyber i zdjąć plastiki maskujące śruby

2 wykręcić śruby mocujące i odłożyć szybke( tam jeszcze sie będą ciągnąć dwa plastiki trzeba je wychaczyć)

3 w bocznych szynach namierzyć krótkie dźwigienki aluminiowe, one maja zabezpieczyć szyber przed niechcianym cofaniem się go do tyłu- i właśnie one sie odkształcają i nie odbezpieczają szyn szyberdachu.

4 ciężko opisać ale jak zaobserwujesz jak działa to będziesz wiedział gdzie nałożyć kleju aby bardziej dociskało te dźwignie.

 

jak nie dasz rady to może mnie zdopinguje do zrobienia manuala ???

 

poprawiłem ortografie-loozack

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

miałem kadetta to szyber otwierał mi sie całkiem wtedy kiedy miałem zasuniętą na nim tą podsufitkę. Obydwie te rzeczy razem uchylały sie bez problemu natomiast jak odsunąłem ten kawałek podsufitki i wtedy próbowałem otworzyc szyber to nie szło

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

1. przekręć do oporu korbą tak jakbyś chciał odsunąć szyber

2. naciśnij porządnie na szyber w lewym bądź prawym przednim rogu

3. powinno pójść jak nie to poproś drugą osobę do duszenia ???

4. ja otwieram w ten sposób już 2 lata bez drugiej osoby

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam kolegów! Dzięki za rady:) Jak narazie nie próbując demontować chciałem sie dowiedziec czy to w ogole fabrycznie sie otwieralo czy tylko uchylnie, ale jeśli normalnie powinien sie otwierać to zabieram sie do naprawy :D Kolego Lukas25, zrobię Twoją sprawodzną metodą:) A co do metody otwierania kolegi KUmell to zaraz smigam ja wypróbowac, zobaczymy czy ustrojstwo ruszy. Jeszcze raz dzięki za rady i pozdrawiam! :D

 

[ Dodano: Nie Gru 09, 2007 23:29 ]

Spróbowałem otworzyć sposobem kolegi Kumall lecz niestety bez pożądanych rezultatów :D Dapierałem na szyber tak jak pisaleś albo i mocniej a on ani rusz. Nie ma co, trzeba demontować, ale to juz raczej zostawie sobie na dzień:/ Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

spróbuj z kolegą jeden stara się kręcić (otwierać) a drugi dociska szyber w dół z lewej lub z prawej strony z przodu jak zaskoczy to dalej odsuwa się lekko

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Anonymous

Ja to naprawiałem u siebie i znajomym ale bez kleju....wystarczy w miejscu gdzie rama naciska te dźwigienki owinąć kilka razy taśmą izolacyjna ramę szybera i po kłopocie. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności