Skocz do zawartości

Sprężarka albo rozrusznik


Gość wlascicielka_astry_II

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wlascicielka_astry_II

Witam,

 

jestem tu nowa i potrzebuję porady :tak: Jestem właścicielką Astry II 1.7CDTI, stan licznika 170tyś. km

 

Kilka dni temu, temperatura na zewnątrz wynosiła ok -7stC i po przejechaniu ok 40km mój samochód nagle przestał dmuchać ciepłym powietrzem a wskaźnik temperatury silnika powędrował w dół. Kilka chwil przed zdarzeniem, włączyłam na chwilę klimatyzację żeby szybciej odparować przednią szybę.

 

W momecie gdy zauważyłam co się dzieje wyłączyłam radio, ogrzewanie oraz GPSa. Podziałało, wskaźnik wrócił na swoje miejsce. Niestety nie mogłam włączyć ogrzewania, włączenie ogrzewania momentalnie obniżało temperaturę. Sprawdziłam poziom płynu chłodzącego, nie było żadnego ubytku ani wycieku. Następnego dnia wszystko wróciło do normy ale temperatury na zewnątrz też są wyższe.

 

Do tej pory z autem nie było większych problemów, od początku latem pojawiał się błąd Emisji spalin, w 2013 stwierdzono konieczność zamontowania dodatkowego przewodu masowego i to pomogło.

Latem 2013 okazało się, że nie działa klima - najpierw wymieniono wentylator i sprzęgło sprężarki klimatyzacji, podziałało tydzień i okazało się, że padła sprężarka. Był problem z częściami więc zamontowano używaną. W międzyczasie czułam, że samochód jadąc drogą przy stałej prędkości, delikatnie szarpie, inny objaw wycieraczki, które nie całkiem wracały do pozycji wyjściowej (pomagało ponowne włączenie wycieraczek). Któregoś dnia samochód zaczął wyć, zatrzymałam samochód i już go nie odpaliłam - okazało się, że padł rozrusznik i włącznik zapłonu (tydzień po wymianie sprężarki) :zalamany:

Od 2 tygodni znów czuję to "skubanie" w czasie jazdy i wycieraczki znów nie wracają całkiem na miejsce.

 

Muszę odstawić samochód do mechanika i zastanawiam się czy nie lepszy będzie zwykły mechanik czy elektromechanik? Myślicie, że to znów zasługa sprężarki i rozrusznika? Może ten samochód ma jakiś inny problem z elektryką i stąd te awarie ? Może nowy przewód masowy ukrywa prawdziwy problem z samochodem? :papa:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności