Skocz do zawartości

ESP i 1300 obrotów, serwis.


Gość Pogromca15

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pogromca15

Witam!
A więc od połowy stycznia jestem posiadaczem Signum 1,9 CDTI 150 KM. Otóż problem leży w tym, że od niedawna borykam się z błędem takim że zapala się kontrolka (oczywiście podczas jazdy) ESP i obroty automatycznie same wzrastają na 1300 obrotów, brak reakcji na gaz. Wywnioskowałem fakt, gdy odłączam czujnik pedału gazu to błąd zostaje, gdy go podłącze ponownie pod pedał gazu błąd znika. Ale nie było co się długo cieszyć przejechałem kilka km i błąd znowu ten sam. Auto oczywiście było podłączane pod OP-COM i wykazały błędy:

 

P1120 - Czujnik 1 i 2 położenia pedału gazu - nieprawidłowa wartość sygnału
P1122 - Czujnik 1 i 2 położenia pedału gazu - nieprawidłowa wartość sygnału

Oraz dwa inne nieznane błędy podczas, gdy świeciła się kontrolka ESP i obroty wzrosły na 1300
1120521 - :?:
1122521 - :?:

Były chwilę, że było dwa dni spokoju a później to samo. Teraz jest już gorzej, nie ma dnia kiedy by się nie załączyło. Gaszenie samochodu czasem pomagało, ale szkoda tylko turbiny bo jakby nie było na wysokich obrotach nie powinno się gasić smile.png Poszukałem trochę u wujka google i napotkałem na taki poradnik http://astra-3.pl/faults.php?id=1 . 3 i 4 pkt w poradniku nie robiłem bo nie mam pojęcia samemu jak to zrobić :/

A więc moje pytanie jest następujące. Czy ktoś miał taki problem i uporał się z tym?
Jeżeli temat już był to przepraszam, nie mogłem najwidoczniej znaleźć smile.png

Film nagrany akurat jak się załączyło.
http://www.youtube.com/watch?v=byrr43cFBtg&feature=youtu.be

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

skąd jesteś?


miałem to u siebie. Pomogło zdemontowanie sterownika silnika wypięcie wtyczek i ich osuszenie. Całość zajęła mi ok godz. na parkingu pod blokiem. Zaopatrz się w spray do usuwania wilgoci ze styków.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pogromca15

Jestem ze Szczecina.

 

A gdzie dokładnie znajduje się ten sterownik? Bo ciężko mi go zlokalizować, mógłbyś jakieś zdjęcia gdzie on się znajduje?

 

Dzięki za odpowiedź :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

Miałem ten problem w astrze z tym silnikiem i sterownik ten był w zderzaku za lewym nadkolem więc pewnie w signum też mniej więcej tam jest.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

w astrze znajduje się od strony kierowcy w zderzaku pomiędzy kołem a lampą. Skręć koła max w prawo i w nadkolu pojawią się chyba dwie śruby. Odkręć je i odchyl nadkole. Jest tam na pewno zbiornik płynu od spryskiwaczy. Szukaj aluminiowej skrzynki o rozmiarach ok 15/15cm gdzie dochodzą do niej dwie pokaźne wtyczki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pogromca15

Dobra dzięki wielkie za tak szybką odpowiedź, jutro dam znać co i jak :-) Jak będzie wszystko ok po tym "zabiegu" stawiam piwo! ;d

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

mniej nadzieję że ta usterka dotyczy połączenia wtyczka-sterownik a nie wewnątrz sterownika. Jest po trasie od pedału gazu jeszcze kilka wtyczek ale wtedy nie wywalałoby przy okazji ESP. U mnie akurat były same obroty z błędami bez ESP.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pogromca15

Tak wiem, muszę być w dobrej myśli. Bo jeżeli wyjdzie na to że będę musiał komputer wymieniać to mnie szlak trafi :/ Słyszałem też, że podobno gniją przewody ;x

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności